لوازم ضروری نگهداری کودک

زماني که نوزاد را از بيمارستان به خانه مي آوريد بايد از تمام جهات مجهز و آماده باشيد. حالا که داريد فهرست سيسموني فرزندتان را تهيه مي کنيد حواس تان باشد که بين وسايل مورد نياز و وسايل تزئيني فرق وجود دارد. اينکه وسايلي را به فهرست اضافه کنيد که سال ها رويايش را مي ديديد هيچ اشکالي ندارد، اما اين چيزها نبايد فکر شما را از وسايلي که واقعا احتياج داريد منحرف کنند.
صندلي اتومبيل مخصوص نوزاد (چند کاره) نوزاد به صندلي محکمي نياز دارد که حداقل براي يک تا دو سال آينده هم بتوانيد از آن استفاده کنيد. پس در مورد صندلي اتومبيل خساست به خرج ندهيد و بهترين بازار را بخريد.

کالسکه در سه ماهه اول، نوزاد بايد بتواند در داخل کالسکه صاف دراز بکشد. کالسکه هاي تاشو در بازار موجود است، اما براي اين مدت يک ساک حمل نوزاد مناسب تر است. البته بعضي مدل ها امکان تبديل به کالسکه چرخدار را دارند.

تخت کودک اين تخت ها مدل ها و انواع گوناگون دارند و قيمت شان هم بسيار متنوع است، پس قبل از خريد ببينيد که دقيقا چه نوع تختي مي خواهيد. اگر قرار است در آينده فرزندان بيشتري داشته باشيد تختي بخريد که قابليت و استحکام چندين بار استفاده را داشته باشد.

ميز تعويض وجود چنين ميزي کار تعويض پوشک را به خصوص در هفته هاي اول خيلي آسان مي کند. مي توانيد وسايلي را در آن بگذاريد که فکر مي کنيد در مواقع ضروري به کارتان خواهد آمد.

آغوش يا کوله نوزاد آغوش ها شيردهي، ناز و نوازش را تسهيل مي کنند. کوله ها هم کودک را صاف و راست در آغوش شما نگاه مي دارند. در هنگام خريد دقت داشته باشيد که آغوش بخشي براي حفاظت از سر نوزاد داشته باشد.

صندلي نوزاد اين صندلي هنگامي که مي خواهيد شيشه شير نوزاد را آماده کنيد يا لباس چرک ها را در ماشين لباسشويي بيندازيد محلي امن براي نگهداري کودک است.

سبد حمل نوزاد و بغل تخت مادر بسياري از نوزادان در هفته هاي آغازين آنقدر به کرات شير مي خورند که بهتر است با والدين شان در يک اتاق باشند. يک سبد نوزاد کاملا قابل حمل است و به راحتي مي توانيد در طول روز فرزندتان را در آن گذاشته و از اين اتاق به آن اتاق ببريد.

دستگاه شنود نوزاد اين دستگاه به شما اين امکان را مي دهد که حتي وقتي نوزاد در اتاق ديگري باشد نيز به او دسترسي داشته باشيد.