6 راز برای داشتن پوستی عالی

پوست انسان علاوه بر اهمیت و تاثیر بر زیبایی ظاهری نقش مهمی در محافظت از اجزا و بافتهای داخلی بدن دارد . به همین علت است که مراقبت از آن بسیار حایز اهمیت است.
در این مطلب به بیان چند نکته مهم در این زمینه می پردازیم.

1و2- سیگار نه ،ضد آفتاب بله ! تحقیق گسترده ای که توسط دانشمندان انجام گرفته نشان می دهد که افرادی که سیگار می کشند و بدون محافظت ساعات طولانی در معرض آفتاب قرار می گیرند در مقایسه با همسالان خود چندین سال پیر تر به نظر می رسند.

برای محافظت در برابر اشعه زیانبار خورشید،حتی در روز های ابری ضد آفتاب محافظت کننده در برابر UVA ,UVBبا حد اقل SPFبرابر 30 استفاده کنید.هر دو الی سه ساعت ، ضد آفتابتان را تجدید کنید و سیگار نکشید.

3-از رتینویید استفاده کنید. پماد حاوی رتینویید ها با نامهایی که حاوی کلمه ی رنووا یا رتین Aهستند با نسخه به فروش می رسند. از این پماد هر 2 یا سه شب در میان استفاده کنید .کرم ها یا ژلهای حاوی این ماده هم در بازار موجود است که بدون نسخه عرضه می شوند.

4-مراقبت از پوست را ساده کنید.استفاده از انواع مختلف کرمهای پوستی برای مراقبت از پوست کار را برای ما پر هزینه ، کسالت آور و زمانبر می کند.

حتی گاهی کرمهای مختلف اثرات همدیگر را از بین می برد مثلا استفاده از مواد حاوی سالیسیلیک اسید وگلیکولیک اسید اثر کرمهای حاوی رتینویید و هیدروکویینون یا ویتامین C را خنثی می کند.

5-به محصول جدیدی که انتخاب می کنید زمان اثر گذاری بدهید.محصولی را که تهیه می کنید هر 2 هفته یکبار تعویض نکنید.حداقل یک تیوب از یک محصول را مصرف کنید ،بعد راجع به اثرگذاری آن اظهار نظر کنید.

فقط در صورت بروز واکنشهای حساسیتی چون ایجاد قرمزی و التهاب مصرف آن را متوقف کنید.

6-رژیم مناسب تغذیه ای وعادات درست زندگی را پیش گیرید.از میوه جات و سبزیجات تازه استفاده کنیدو ورزش هایی مثل یوگا انجام دهید و خواب کافی داشته باشید.