10 نکته کاربردی و مفید برای دکور آشپزخانه

دکوراسيون- با اين روش ها مي توانيد آشپزخانه خود را براي اوقاتي که غذا درست مي کنيد يا کارهاي ديگري در اين مکان انجام مي دهيد آماده کنيد. روش هايي که هم ساده و هم کم خرج هستند و اوقاتي که در آشپزخانه مي گذرانيد را مفيد و لذتبخش مي کنند .

1. سبزي ها و ادويه جات تازه را دم دست خود قرار دهيد. سبزيجات تازه به غذا طعم بهتري مي دهند، پس بهتر است گلداني در نظر بگيريد و سبزيجات موردنياز را خودتان پرورش دهيد و در صورت نياز به آنها، به آنها دسترسي فوري داشته باشيد. باغچه سبزيجات عمودي مانند باغچه اين تصوير در آشپزخانه شبيه به اثري هنري هستند. البته درست است که نگهداري چنين چيزي در آشپزخانه کمي دردسر دارد، و پرورش گياه به نور، آب و هواي تازه نياز دارد، ولي مي توانيد گلدان يا شيشه هاي کوچکي تهيه کنيد و داخل آنها خاک بريزيد و بذر گياهي را بکاريد که کمتر به نگهداري نياز داشته باشد.
2. محصولاتي که خودتان پرورش مي دهيد را به نمايش بگذاريد. در بشقاب يا کاسه يا ميوه خوري، ميوه ها و سبزيجاتي که خودتان پرورش داده ايد را بچينيد يا اگر کيک درست کرده ايد آن را در ظرف زيبايي روي ميز قرار دهيد. اين کار به شما الهام مي دهد تا هميشه آشپزخانه خود را با ميوه ها و سبزيجات رنگارنگ شاد و مفرح نگه داريد و اولين چيزي باشند که هنگام ورود به آشپزخانه چشمتان به آنها مي افتد.
3. هنگام آشپزي موزيک دلخواهتان را گوش دهيد. يک راديو يا دستگاه پخش کوچک و جمع و جور در آشپزخانه بگذاريد تا بتوانيد از موزيک يا برنامه هاي راديو لذت ببريد و يا وقتي در آشپزخانه مدتي مشغول هستيد، چيزي که دوست داريد گوش دهيد. بعضي ها دوست دارند بجاي موزيک برنامه هاي صوتي آموزش زبان گوش کنند. اين کار نيز گزينه خوبي براي استفاده از زمان است.
4. دستگاه هاي الکترونيکي ديگري که دوست داريد استفاده کنيد در آشپزخانه بگذاريد. اگر شما هم به برنامه هاي آشپزي اعتياد داريد و هيچ کدام از آنها را از دست نمي دهيد يا برنامه ها و سريال هاي تلويزيوني را نگاه مي کنيد، يک تلويزيون کوچک در گوشه اي از آشپزخانه بگذاريد يا اگر آيپد يا تبلت داريد آن را گوشه اي نصب کنيد تا برنامه دلخواهتان را از دست ندهيد.
5. انباري را به شيوه زيبايي مرتب کنيد. وسايلي که بيشتر لازم مي شوند را جلوي دست و در مرکز انباري قرار دهيد و خوراکي هايي که شما را چاق مي کنند در جاي دورتري بگذاريد. اين کار باعث مي شود که هر وقت در انباري را باز مي کنيد چشمتان به آنها نيفتد و وسوسه نشويد
6. يک ايستگاه تهيه چاي برپا کنيد. چاي درست کردن مراسم آرامش بخشي است و اگر شما هم طرفدار چاي هستيد مي دانيد که بوي آن و گرماي لذتبخش آن خستگي را از تن به در مي کند. وسايل لازم براي تهيه چاي را گوشه اي بچينيد تا در صورت تمايل همه آنها در دسترس باشند.
7. يخچال را مرتب کنيد. همه چيز را از يخچال خارج کنيد، آن را خوب تميز کنيد و غذاهاي سالم را در يخچال بچينيد و غذاها و ميوه هاي خراب را از بقيه جدا کنيد. غذاهايي که بوي آنها پخش مي شود را در ظروف در بسته بريزيد.
8. از بشقاب هاي کوچکتري استفاده کنيد. هر مقاله اي که در مورد رژيم است از اين فلسفه حمايت مي کند. زيرا با بشقاب کوچکتر مغزتان را گول مي زنيد که غذاي کمتر را بپذيرد.
9. لوازم آشپزخانه کوچک را در دسترس بگذاريد. اگر هر بار که مي خواهيد غذا درست کنيد مجبوريد در کابينت ها به دنبال وسايل بگرديد، شايد اصلاً از آنها استفاده نکنيد. آبميوه گيري، مخلوط کن، چاي ساز و ... را دم دستتان بگذاريد.
10. گوشه اي را به لوازم برقي اختصاص دهيد. بدين ترتيب گاراژي براي لوازم خانگي درست مي کنيد که البته بهتر است نزديک به پريز برق باشد.
منبع: بيتوته 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون