۱۰ نکته برای سلامت پوست های حساس

۱) پوستتان را همیشه مرطوب نگه دارید: پوست هائی که رطوبت کمی دارند بیشتر مستعد حساس شدن هستند.

هم چنین پوست هائی که رطوبت کافی ندارند بیشتر تحت تأثیر عفونت، آسیب های ناشی از نور آفتاب و انواع حساسیت ها قرار می گیرند. کرم های مرطوب کننده که حاوی لایه بردارهای ضعیف هستند می توانند تأثیر مثبتی روی پوست های حساس داشته باشند.

۲) تغذیه مناسبی داشته باشید: تغذیه نقش به سزائی در سلامت پوست به خصوص پوست های حساس دارد. میوه و سبزیجات، مواد غذائی حاوی آب زیاد و سرشار از ویتامین منبع عالی و ایده آل برای سلامت پوست به شمار می آیند.

۳) به بدنتان رطوبت برسانید: اطمینان حاصل کنید که روزانه به میزان کافی آب می نوشید.

۴) از خوردن غذاهای ادویه دار بپرهیزید: از خوردن مواد غذائی ادویه دار و تند بپرهیزید.

هم چنین افرادی که پوست های حساس دارند، بهتر است از مصرف مواد حاوی کافئین بپرهیزند.

۵) از پاک کننده و لوسیون های مخصوص پوست چرب استفاده کنید: افرادی که پوست های حساس دارند به خاطر همین حساس بودن پوستشان بهتر است از هرگونه مواد پاک کننده استفاده نکنند. یا بهتر است مواد پاک کننده ای که استفاده می کنند رطوبت کافی داشته باشد تا پوست را خشک نکند.

۶) قبل از این که به صورتتان مرطوب کننده بزنید، پوستتان را با آب کمی مرطوب کنید: این کار در عین سادگی می تواند بسیار مفید باشد چراکه با انجام این کار کرم مرطوب کننده بهتر جذب پوستتان می شود.

۷) نسبت به عطر و اسپری هایتان نهایت وسواس را به خرج دهید چراکه برخی از همین عطرها و اسپری ها می توانند عامل ایجاد حساسیت و تحریک پوست شوند.

۸) به مواد ترکیبی مواد شوینده ای که با آن روکش تخت و بالشتان را می شوئید توجه کنید: چنان چه این مواد بسیار قوی باشند، می توانند باعث ایجاد حساسیت شوند.

۹) ضدآفتاب: به صورت مداوم و منظم از کرم های ضدآفتاب حاوی SPF استفاده کنید.

۱۰) بعد از جراحی: بعد از پیلینگ کردن و عمل های زیبائی پوست و درمان های لیزری، پوست به توجه بیشتری نیازمند است: استفاده از مرطوب کننده و ضدآفتاب را فراموش نکنید.