یک چیدمان خانه به سبک مردانه داشته باشید

آرامش و آسودگي حس خوب و زيبايي است؛ حسي که در زندگي شلوغ و پردغدغه امروزي به‌شدت نياز به آن احساس مي‌شود. امروزه بيشتر افراد تمام روزشان را بيرون از خانه مشغول کار هستند و شب خسته و بي انرژي به منزل شان بازمي گردند يا فقط روزهاي تعطيل کمي بيشتر در خانه استراحت مي‌کنند. پس در زندگي امروزي داشتن جايي که تمام خستگي ها در آنجا به پايان برسد و آغازي باشد براي جمع کردن انرژي براي شروعي دوباره لازم و ضروري است؛ جايي که در آن چيدمان دکوراسيون داخلي نهايت آسايش و آرامش را به افراد هديه کند.
داشتن جايي که خستگي ها در آنجا به پايان برسد و آغازي باشد براي جمع کردن انرژي لازم است
از آرامش و حس آسودگي گفتيم، بهتر است براي اينکه اين آسودگي را به خانه‌ بياوريم دکور کردن خانه را هم زنانه و هم مردانه در نظر بگيريم تا هم خانم خانه احساس راحتي کند و هم مرد زندگي گوشه اي دنج يا فضايي با چيدمان دلخواهش داشته باشد. ما اينجا کمي از دکوراسيون مردانه برايتان مي‌گوييم؛ شايد شما هم خوش تان آمد.
اتاقي براي مرد خانه
اختصاص يک اتاق کوچک در گوشه‌اي از فضاي منزل به همسرعزيزتان فکر بدي نيست؛ جايي براي استراحت، سيگار کشيدن، مطالعه بي دردسر و راحت يا حتي انجام کارهاي اداره. حتما سريال خانه سبز را يادتان مي‌آيد. به قول مرحوم شکيبايي اتاق تنهايي؛ گوشه‌اي دنج که مردها براي فکر کردن يا حتي در زمان بي‌حوصلگي شان به آنجا پناه ببرند.
اما براي چيدمان اين اتاق لازم است به اين چند نکته توجه کنيد:
تزيينات
اگر مرد زندگي تان علاقه زيادي به تابلوها، جوايز و بعضي از عکس هايش دارد، مي‌توانيد چند تا از آنها را قاب گرفته و به ديوار بزنيد در غير اين صورت اتاق هرچه ساده‌تر باشد، بهتر است.
اگر مرد زندگي تان علاقه به تابلو و عکس دارد، مي‌توانيد چند تا از آنها را قاب گرفته و به ديوار بزنيد

رنگ
مردها بيشتر طالب رنگ‌هاي خنثي هستند؛ رنگ‌هايي از قبيل قهوه‌اي، سورمه‌اي، شرابي، سبز تيره، طوسي و حتي کمي سياه به خوبي نمايانگر اتاقي مردانه است. در اين ميان از رنگ متاليک نيز غافل نشويد.
عنصر چوب
چوب تيره شخصيتي قدرتمند، استوار و مردانه دارد. براي دکور اتاق مردها مي‌شود با تخته‌پوش کردن ديوارها، الوارهاي بيرون زده از سقف، کف پارکت يا مبلماني با دسته و پايه‌هاي چوبي اين حس را در محيط به وجود آورد اما لازم است همه اينها ساده و با کمترين تزيينات باشند.
منبع: پرشين وي