کیف نوزاد

سيسموني - هنگام خريد کيف نوزاد, کيفي را انتخاب کنيد که جيب و جاهاي زيادي براي قرار دادن وسايل به صورت جداگانه داشته باشد. همچنين به ياد داشته باشيد که کيف نوزاد اغلب کيف دستي شما مي شود به خاطر همين کيفي را انتخاب کنيد که به اندازه کافي بزرگ باشد تا کيف پول, کليد, عينک, موبايل و وسايل ديگري که براي خود لازم داريد در آن جاي گيرد.

بهتر است که اين کيف هميشه پر از وسايل زير باشد تا در صورتي که اگر لازم شد با عجله خانه را ترک کنيد- به خصوص اگر بايد به صورت غير منتظره کودک را به دکتر ببريد- آماده باشيد

5 تا 6 تا پوشک
دستمال مرطوب
کرم يا روغن ضد سوزش
زير انداز براي قرار دادن کودک هنگام تعويض پوشک
کيسه هاي پلاستيکي براي قراردادن پوشک هاي کثيف تا وقتي که سطل آشغالي براي دور انداختن آنها پيدا کنيد
لباس براي کودک: سر همي هاي کودگ, يک جفت جوراب, کلاه, لباس بيرون نوزاد
پتو
دو بطري تميز و شير خشک
پارچه تميز
پستانک ( در صورت استفاده )
اسباب بازي کودک
مسکن نوزاد
ضد آفتاب براي نوزادان بالاي 6 ماه
کودک خود را در صورت امکان در سايه نگه داريد. پوست آنها نازک تر و حساس تر است. آنها را با پارچه و کلاه بپوشانيد, زماني که در آفتاب هستند را کم کنيد ( به خصوص بين 10 صبح تا 2 بعد از ظهر که آفتاب شديد است ) اجازه ندهيد که بيش از حد گرم شوند و اگر علائم آفتاب سوختگي يا کم آبي را نشان دادند بلافاصله آنها را از افتاب دور کنيد.

ديگر ضروريات نوزاد
پستانک اندازه نوزاد. بعضي مشاوران شير دهي توصيه مي کنند که از پستانک در صورتي از کودک شير مادر تغذيه مي کند استفاده نکنيد تا مانع از آشفتگي اش هنگام تغذيه گردد.
صندلي ماشين نوزاد. اين وسيله مي تواند به عنوان حمل کننده کودک هم استفاده شود. شما مي توانيد فريم هايي پيدا کنيد که صندلي ماشين کودک در آن قرار گيرد به صورتي که مجبور نباشيد صندلي ماشين را حمل کنيد. اگر تصميم گرفتيد که از اين فريم ها استفاده کنيد که صندلي ماشين نوزاد در آن قرار مي گيرد مطمئن شويد که موردي را استفاده کنيد که با حمل کننده نوزاد شما تناسب دارد. شما مي توانيد از پايه صندلي ماشين در ماشين استفاده کنيد به صورتي که مي توانيد به آساني و به صورت ايمن آن را به صندلي ماشين ببنديد.
پمپ سينه براي مادرهايي که با سينه شير مي دهند: پمپ سينه به شما امکان مي دهد که شير را بدوشيد تا فرد ديگري بتواند به کودک شما شير دهد. در صورتي که مجبور باشيد نوزاد را براي زمان زيادي ترک کنيد اين مورد اهميت دارد. پمپ هاي سينه موقعي که سينه بيش از حد پر مي شود و کودک خواب است مي تواند استفاده شود. با پمپ سينه شما مي توانيد مقداري از شير را بدوشيد و براي وقتي که نوزاد آماده خوردن است نگه داريد.