چینش دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی

اسکانديناوي نام سبکي است که اگر از آن براي طراحي داخلي و چيدمان وسايل خانه خود استفاده کنيد دکوراسيون منزلتان از محبوبيت جهاني برخوردار مي شود. اين سبک بسيار معروف و زيبا است. دليل اصلي محبوبيت و ماندگاري اين سبک سادگي و کلاسيک بودن آن است. وسايل سبک اسکانديناويايي در هر فضا و در هر دکوراسيوني که قرار بگيرند، آنجا را شيک و با شکوه مي کند.
سبک اسکانديناويايي از سال 1950 مطرح شد و رفته رفته با گذشت زمان جاي خود را در ميان سبک هاي مختلف باز کرد. امروزه اين سبک داراي طرفداران زيادي است. البته ناگفته نماند که سبک اسکانديناوي اوليه به مرور زمان دستخوش تغييرات زيادي قرار گرفته است و سبک فعلي آن با آنچه در گذشته به اين نام شناخته مي شده متفاوت است؛ اما در کل ويژگي هايي که سبب شد اين سبک روز به روز پيشرفت کند و بيشتر مورد توجه همگان واقع شود کاربردي بودن و در عين حال جذاب بودن آن است. وسايلي که در سبک اسکانديناويايي مورد استفاده قرار مي گيرند، به زيبايي خود را با ديگر وسايل موجود در دکوراسيون تطبيق مي دهند و با بيشتر سبک هاي دکوراسيوني سازگارند و در هر دکوراسيوني به زيبايي نمايان مي شوند.

به کارگرفتن رنگ سفيد در خانه آرايي يکي از ويژگي هاي برجسته سبک اسکانديناوي به شمار مي رود.ظاهرا اين ويژگي با اقليم هميشه برفي و سرد کشورهاي شمال اروپا ارتباط مي يابد و جزيي از باورها و رسوم مردم اين منطقه است.رنگ برتر سفيد انتخاب مي شود تا فضا را وسيع تر از آنچه هست نمايان کند.

وسايلي که در سبک اسکانديناويايي مورد استفاده قرار مي گيرند اغلب از چوب طبيعي درختان از قبيل چوب درخت ساج، کاج، و چنار ساخته مي شوند. از جمله مواد ديگري که در ساخت وسايل سبک اسکانديناويايي مورد استفاده قرار مي گيرند عبارتند از: آلومينوم، شيشه، کروم و استيل. همانطور که مي بينيد تمام موارد نام برده ارزان بوده و به راحتي قابل دسترس هستند.
در دوره اي که اين سبک در شهرهاي اسکانديناوي ظهور کرد، يک تحول اجتماعي بسيار مهم و بزرگ در حال وقوع بود. در آن زمان براي کم کردن فاصله طبقاتي ميان افراد فقير و ثروتمند اقداماتي صورت گرفته بود و تصميم گرفته شده بود که فقر در کشور کاهش داده شود. شايد به همين دليل است که اين سبک داراي ساختاري ساده و بي تکلف است. به نوعي مي توان گفت اين سبک به خوبي تداعي کننده شرايط اجتماعي آن دوره در کشورهاي اسکانديناوي است.


شما نيز اگر طرفدار جلوه اي کلاسيک و شيک براي دکوراسيون خانه خود هستيد، مي توانيد تنها با قرار دادن يک صندلي يا ميز اسکانديناويايي جلوه اي از اين سبک را در خانه خود ايجاد کنيد.

منبع : pcparsi