وسایل ضروری برای ورود بچه جدید

تبريک مي گوييم! بالاخره انتظار به پايان رسيد و با نوزاد جديدتان لذت خواهيد برد. اين هيجان انگيزترين بخش زندگي تان است، اما شما به همان اندازه هم عصبي هستيد به خاطر چيزهايي که براي بچه لازم داريد. براي کساني که اولين بار مادر شده اند تصميم گيري براي خريد وسايل اصلي که نوزاد بدان نياز دارد کار سختي است. اين مقاله بهتان کمک مي کند تا ليستي از سيسموني که براي نوزاد تازه به دنيا آمده لازم است تهيه کنيد.

يک نوزاد جديد وسايل زيادي مي خواهد و ممکن است نگران اين باشيد که چه چيزهايي بخريد و چه چيزهايي را نخريد. اينجا بهتان فهرستي مي دهيم از وسايل اصلي که يک نوزاد نياز دارد.

لباس هاي راحت
لباس ها نيازمندي اصلي براي يک بچه تازه به دنيا امده است. شما مي توانيد لباس هايي که در زير مي گوييم را براي نوزاد کوچکتان بخريد.

تعداد کمي لباس هاي اصلي نوزاد مثل زيرپوش کشباف، حداقل ? عدد، و لباس خواب از جنس نخ ژاکت هاي سبک يا بافتني براي گرم کردن. کلاه نوزادي قلاب بافي براي وقتي که نوزاد را بيرون مي بريم. چند جوراب يا دستکش براي جلوگيري از چنگ زدن و جوراب هاي بافتني کت زمستاني تا نوزاد را از بادهاي سرد حفظ کنيد.

پوشک هاي حوله اي يا پوشک يک بار مصرف. اگر از نوع حوله اي استفاده مي کنيد، پس بايد از شورت هاي لاستيکي نيز استفاده کنيد. وقتي بيرون مي رويد يادتان باشد با خود پوشک اضافه ببريد.

پيش بند براي آروغ زدن و زماني که به بچه خود غذا مي دهيد چون آنها غذا را به اطراف خود پرت مي کنند (و قطعا از اين کار لذت مي برند!) و هم شما و هم خودشان را کثيف مي کنند.

وسايل غذاخوري که براي نو رسيده تان نياز داريد:
بچه ها معمولا موقع غذا خوردن خيلي شلوغ کاري مي کنند، آنها کاسه يا بشقابي که جلويشان است را پرت مي کنند. پس از کاسه و ظرف پلاستيکي استفاده کنيد تا نشکند. برخي از وسايل مربوط به غذاخوري عبارتند از:
کاسه هاي غذاخوري
فنجان آب خوري يا ليوان هاي لوله دار مخصوص بچه
شيرخشک ( اما اين را وقتي استفاده کنيد که نوزادتان سه ماهه است)

جدا از اين وسايل شما به چيزهاي ديگري براي نوزادتان نياز داريد، بايد اين وسايل را نيز براي محافظت از او تهيه کنيد:
پتوي نوزاد يا ملحفه تا وقت خواب کودک خود را بپوشانيد.
رختخواب يا تخخواب بچه تهيه شده از مواد نرم
يک اسباب موزيکال براي آويزان کردن بالاي تخت تا به خواب رفتن بچه کمک کند.
کالسکه براي وقتي که فرزندتان را براي گردش بيرون مي بريد.
يک پستانک براي اينکه وقتي گريه کرد ارامش کنيد.
پوشک بچه ساخته شده از کتان نرم و ضدعفوني شده.
آغوش يا ساک بچه براي حمل کردن بچه

وسايل حمام
حمام کردن نوزاد يک تجربه لذت بخش است، اما بايد وسايلي که براي يک حمام ايمن مورد نياز است تهيه کنيد. بياييد نگاهي سريع بيندازيم به چيزهايي که براي حمام کردن نورسيده تان نياز داريد.
حمام کف ابدا براي بچه خوب نيست چون چشم هاي حساسش را در معرض خطر قرار مي دهد. مي توانيد از محصولات مخصوص بچه ها مثل شامپو بدون اشک که مخصوص بچه ها درست شده استفاده کنيد.
ليف نخي و حوله نخي نرم تا پوست نرم او را به آرامي خشک کنيد.
پودر بچه براي اينکه بوي خوبي بدهد و حس خوبي نيز بهتان مي دهد.
شايد نوزاد شما پوست خشکي داشته باشد، پس بهتر است مرطوب کننده يا لوسيون مخصوص نوزاد داشته باشيد.
ناخن هاي نوزاد خيلي سريع رشد مي کنند، پس هميشه با ناخن گير مخصوص نوزادان ناخن هايش را کوتاه کنيد.

مراقبت کردن از نوزاد تازه به دنيا آمده تجربه شگفت انگيزي است. اما قبل از به دنيا آمدن بچه همه چيز را از قبل تهيه کنيد تا مجبور نباشيد بعدا و با عجله هروقت به چيزي نياز داشتيد آن را خريداري کنيد.
منبع: ني ني بان