نکات ضروری برای خرید لباس نوزاد

موقع خريد انگشت‌هاي‌تان را در آستين فرو ببريد و ببينيد آستين به اندازه کافي قابليت ارتجاع دارد يا نه. آستين بايد به اندازه انگشت‌هاي شما که دست نوزاد را گرفته‌ايد جا داشته باشد. يادتان باشد، اگر براي بچه‌اي که چهار دست و پا مي‌رود لباس مي‌خريد بايد دقت کنيد که پاچه شلوارش بلند باشد تا زانويش موقع حرکت کردن آسيب نبيند و خراش بر ندارد. سيسموني

اين تکه‌هاي دوست داشتني
نوزاد شما به لباس‌هاي مختلفي نياز دارد. لباس‌هايي مثل:

?. لباس رو: لباس‌هاي رويي نوزاد بهتر است سرهمي باشند و رنگ‌هاي شاد داشته باشند.

?. زيرپوش: زير پوش هم نوزاد را گرم نگه مي‌دارد و هم باعث محافظت او مي‌شود. زيرپوش‌ها را از جنس نخي روشن و براي اين فصل با آستين‌هاي رکابي انتخاب کنيد.

?. کلاه: نوزاد در هر فصلي به کلاه نياز دارد تا از سرش محافظت شود. کلاه‌هاي نخي خنک براي تابستان و کلاه‌هاي ضخيم‌تر براي زمستان مناسب هستند.

?. دستکش و جوراب: در روزهاي اول تولد اين دو بخش لباس براي گرم نگه داشتن نوزاد استفاده مي‌شود. علاوه‌بر اين چون ناخن‌هاي نوزاد بلند است، دستکش نمي‌گذارد صورت خودش را چنگ بزند. موقع خواب دستکش را حتما دستش کنيد.

?. پيش‌بند: در ابتداي تولد پيش‌بند را موقع شير خوردن و موقع بادگلو زدن به نوزاد بپوشانيد تا شير روي لباسش نريزد و برگرداندن شير لباسش را کثيف نکند. وقتي خواست دندان دربياورد، براي جلوگيري از ريختن آب دهان روي لباس بهتر است به او پيش‌بند بپوشانيد. پيش‌بندهاي چسبي از گره‌اي‌ها ايمن‌تر هستند.
منبع: ني ني بان