نکاتی که باید برای دکوراسیون اتاق کودک بدانید

تزيين اتاق خواب کودک سرگرم کننده است اما اين را در نظر داشته باشيد که لوازم اتاق او بايد هم کاربردي و هم متناسب با سن اش باشد. اين چند نکته را هنگام تزيين اتاق خواب کودکان در نظر بگيريد.

1. تخت دوطبقه
اتاق کودک,د اتاق خواب کودک,نکته هايي براي دکوراسيون اتاق کودکتزيين اتاق خواب کودک سرگرم کننده است

فايده تخت هاي دوطبقه زماني است که ميهمان هاي تان مي خواهند شب را در خانه شما سپري کنند. در اين صورت افراد بيشتري مي توانند از يک اتاق استفاده کنند، به علاوه فضاي کمتري هم نسبت به تخت هاي ديگر اشغال خواهد کرد.

2. تخت
مهمترين تصميمي که براي تزيين اتاق خواب کودک مي گيريد، رنگ آن است
انتخاب تخت مناسب از اهميت زيادي برخوردار است زيرا هم جنبه کاربردي و هم جنبه زينتي دارد. تخت هاي يک نفره براي اتاق کودک مناسب است اما مدل آن بستگي به خودتان دارد. شما مي توانيد يک تخت ساده يا حتي سلطنتي براي کودکتان بخريد.

3. رنگ
مطمئنا مهمترين تصميمي که براي تزيين اتاق خواب کودک مي گيريد، رنگ آن است. به فرزندتان اجازه دهيد درباره رنگ مورد علاقه اش نظر دهد. بهترين راه اين است که با رنگ هاي خنثي مانند سفيد و خاکستري آغاز کنيد سپس رنگ هاي گرم و سرد را به آن بيافزاييد.

4. فرش
تزيين اتاق کودک را از فرش آغاز کنيد. فرش هاي ساده بهترين انتخاب هستند، در اين صورت شما مي توانيد اتاق را با لوازم ديگري مانند تابلوها، اسباب بازي و... تزيين کنيد تا بيشتر به چشم آيند. سعي کنيد فرشي بخريد که بادوام و به راحتي قابل شستشو باشد.

5. پرده
اتاق کودک,اتاق خواب کودک,نکته هايي براي دکوراسيون اتاق کودکتزيين اتاق کودک را از فرش آغاز کنيد فرش هاي ساده بهترين انتخاب هستند

همان طور که مي دانيد پرده نقش مهمي را در فضاي اتاق کودک ايفا مي کند. براي اتاق کودکان 2 روش را مي توان در پيش گرفت. روش اول اين است که براي ديوارها رنگي خنثي و براي پرده ها رنگارنگ و طرح دار انتخاب کنيد.

اما اگر مي خواهيد ديوارها را با کاغذ ديواري هاي طرح دار بپوشانيد، ما پرده هاي ساده را به شما پيشنهاد مي کنيم.

6. کمي خلاقيت به خرج دهيد
ها جزو يکي از کاربردي ترين لوازم اتاق کودک هستند

براي جذابيت بيشتر اتاق کودک، خلاقيت به خرج دهيد و پايتان را کمي از استانداردها فراتر بگذاريد. ديوار مي تواند مکاني براي خلاقيت کودکان باشد. بنابراين مي توانيد يک ديوار را تخته سياه کنيد تا کودکتان با آن سرگرم شود. زماني که او بزرگ تر شد هم مي توانيد به سادگي آن را رنگ کنيد.

منبع: بيتوته