نکاتی کارآمد برای طراحی سیسمونی نوزاد در فضاهای کوچک

ايا مي خواهيد کار سيسموني خود را شروع کرده، اما کارتان با يک فضاي تنگ است؟ آيا نکته اي هست که نياز داشته باشيد بدانيد؟ بله، چيزهاي زيادي هست که بايد به آنها فکر کنيد. براي کمک در راهي که در پيش داريد، در اينجا چند راهنمايي از طراح دکوراسيون، کارلي روني (carley roney) آورده شده اند.

اولويت بندي مناسب
اگر شما واقعا در فضاي کوچکي هستيد، مواردي که شما بايد و حتما براي نوزاد جديد خود نياز داريد، را در نظر بگيريد. بسياري از والدين اغلب متوجه مي شوند که از تختي براي نوزاد جديد خود استفاده نمي کنند. بنابراين ممکن است فقط يک گهواره سبدي روپوش دار، براي يک مدت کوتاهي، کار راه انداز باشد.

وسايل و لوازمي را خريداري کنيد که با کودک رشد مي کنند
محصولاتي را انتخاب کنيد که داراي بيش از يک هدف هستند. به عنوان مثال، يک تختخواب تغيير پذير مي تواند به جايي براي خوابيدن بچه با توجه به رشد او، تبديل شود که براي يک کودک در حال رشد عالي است (اگر شما پول زيادي صرف هزينه هاي اسباب و لوازم مي کنيد، سرمايه گذاري روي تخت با کيفيتي که مي تواند با رشد کودک شما تغيير کند، يک ايده ي هوشمندانه است.)

از اسباب و لوازم تاشو و قابل حمل حداکثر استفاده را کنيد
ايده ي مناسب ديگر، خريد اقلامي است که مي توانند کوچک و تا شده و زمانيکه استفاده نمي شوند، براحتي در جايي نگهداري شوند. براي مثال، برخي ميزهاي تعويض پوشک نه تنها جذاب و محکم هستند، بلکه قابل تا شدن براي کمتر جا گرفتن و نگهداري آسان هستند.

به اسباب و لوازم چند منظوره نگاهي بيندازيد
انتخاب اسباب و لوازم که بيش از يک هدف دارند، يک راه عالي براي حداکثر استفاده از فضا است. به عنوان مثال، چهارپايه پله دار تاشو که همچنين داراي فضاي ذخيره سازي يا کشو هست، مي تواند به شما در جلوگيري از درهم و برهمي کمک کند.

شرکت هايي را جستجو کنيد که در تجهيز اتاق هاي کوچکتر تخصص دارند
در اينجا برخي از اين شرکت ها معرفي شده اند:
شرکت استوک (Stokke): استوک داراي تخت هايي است که مي توانند براي کوچکترين اتاق ها مناسب باشند. ويژگي عالي ديگري که اين نوع تخت ها دارند اين است که شما مي توانيد قطعه هايي از آنها اضافه يا خارج کنيد. همپنين مي توانيد آنها را همراه با رشد کودکتان و يا حتي اگر روزي به يک خانه با اتاق بزرگتر جابجا شديد، بزرگتر کنيد.

شرکت اوف (Oeuf): اوف براي پدر و مادرهايي که براي اولين بار مي خواستند يک سيسموني تميز با طراحي ساده ايجاد کنند، بنا نهاده شد. يکي از محبوب ترين محصول آنها تخت اوف است که داراي جايگاهي براي تغيير حالت تخت است که در واقع مي تواند درست در بالاي تخت قرار بگيرد. تخت اوف همچنين حامل يک "کمد اسپارو" است که مي تواند به راحتي به يک ميز تعويض پوشک تبديل شود.

شرکت نتو سيلکشن (Netto collection): اين شرکت متخصص در اسباب و لوازم کارآمد مدرن است. آنها تخت مدرني دارند که داراي يک قفسه در زير منطقه تشک براي فضاي ذخيره سازي اضافي است. به علاوه، به يک نيمکت تختي نيز تبديل مي شود. آنها همچنين داراي ميزهاي قابل تغيير بلندتر از زمين هستند با کشوهايي که مي توانند به سيني بالاي قفسه تبديل شود.

از فضاي ديوار خود استفاده کنيد
اگر شما فضايي با کف محدود داريد، مواردي را براي خريد در نظر بگيريد که مي توانيد آويزانشان کنيد، مانند کيسه يا کيفي براي پوشک بچه يا لباس هاي شسته شده. به حداکثر رساندن استفاده از فضاي کمد نيز مي تواند يک ايده ي هوشمندانه است. کشوهايي که قابل گذاشتن در يکديگر هستند و نصب ميخ هاي اضافي براي آويختن اقلام، مي توانند کمک بزرگي در ذخيره سازي، به دور از درهم و برهمي باشند.

کشوهاي قابل حمل و جمع شدني خريداري کنيد
اين موارد مي توانند در زير تخت قرار بگيرند و با پارچه ي دور تختخواب، براي جاسازي و نگهداري لوازم اضافي، مخفي شوند.
منبع:دکوملک