نقش فرش ابریشمی در دکوراسیون داخلی خانه

انتخاب يک فرش خوب مي تواند نقش موثري در زيبا سازي فضاي دکوراسيون ما داشته باشد، امروز مي خواهيم گونه ي محبوب تر فرش، يعني فرش ابريشم در دکوراسيون داخلي را بررسي کنيم با ما همراه باشيد.
فرش ابريشم مناسب براي کدام سبک است؟

وقتي صحبت از يک فرش ابريشمي مي شود همه ي ما ناخود آگاه آن را کالايي لوکس و متناسب با دکوراسيون به سبک کلاسيک تصور مي کنيم. بايد بگوييم که در واقع اين تصور بسيار درست است. در تمام دنيا براي يک فضايي با سبک و سياق کلاسيک فرش ايراني بهترين گزينه محسوب مي شود و نوع ابريشم آن بهترين گزينه ي براي فضاي کلاسيک محسوب مي شود.

فرش ها به خصوص فرش هاي ابريشمي مي توانند به شکل هاي مختلفي در دکوراسيون داخلي خانه حضور پيدا کنند. آن ها مي توانند فرش هاي ايراني باشند که بر روي زمين مي نشينند و کف خانه را به تابلوي هنري زيبا و فاخري تبديل مي کنند، يا مي توانند گليم ها و جاجيم هايي باشند که تبديل به کوسن و پوف هاي مي شوند و زيبايي اصيل ايراني را مهمان خانه مي کنند.

حتي مي توانند تابلو فرش هايي باشند که منظره هاي زيبايي را به تصوير کشيده اند و بر ديوار خانه نشسته اند.
تفاوت جنس نخ خواب ابريشم يا اکريليک
فرش هاي زيباي ابريشم در زيباتر شده چيدمان داخلي خانه جادو مي کند
مدت هاست که فرش هاي ابريشم جاي خود را در خانه هاي ايراني پيدا کرده اند و نکته اي که بايد بدانيد اين است که در فرش ماشيني از الياف طبيعي استفاده نمي شود و تمام الياف به کار رفته مصنوعي هستند. هرکدام از فرش هاي ابريشم يا اکريليک مزايا ومعايب خود را دارند. فرش هاي اکريليک معمولا زير دست پرتري دارند و از قديم در منازل ايراني مورد استفاده قرار مي گرفتند.
الياف طبيعي در فرش ابريشمي

بزرگترين ايراد فرش هاي اکريليک پرزدهي اين فرش ها و تاحدي حساسيت زا بودن آن ها است، اما فرش هاي ابريشم علاوه بر اين که کاملا ضد حساسيت هستند. رنگ و ظاهر بهتري دارند و به طور قابل ملاحظه اي زيباتر مي باشند.
فرش ابريشمي بدون پرز دهي

معمولا کارخانجات غير معتبر به جاي استفاده از الياف ابريشم مصنوعي (پلي استر) يا اکريليک از پلي پروپيلن استفاده مي کنند که قيمت بسيار نازل تري در مقابل ابريشم و اکريليک دارد. تنها راهي که مي توانيد متوجه شويد در نخ خواب فرش پلي پروپيلن استفاده شده، اين است که مقداري پرز فرش را به آزمايشگاه برده و آن را آزمايش کنيد.
منبع: پرشين وي