نصب دوربین مداربسته

براي اجرا يا نصب پرژه چند اصل مهم وجود دارد.براي سهولت کار براي خود کارهارا طبقه بندي کنيد. در اين مطلب به آموزش دوربين مدار بسته مي پردزيم. اول ما به ابزار مناسب اشاره خواهيم کرد دوم به تجهيزات دوربين سوم به بهترين نحوه کارکردن(از لحاظ تميزي و استاندارد)
بخش اول :وسايل مورد نياز شما براي انجام نصب دوربين عبارتنداز سيم چين,دريل,پيچ گوشتي و لوازم کار .يک پيشنهاد مهم هميشه ابزار مورد استفاده کار خود را از بهترين ابزار تهيه کنيد تا در زما نکار شمارا اذيت نکند.
بخش دوم:در اين بخش شما بايد جنس مورد نظر را انتتخاب کنيد در اين آموزش ما از وسايل و تجهيزات دوربين مدار بسته آنالوگ استفاده ميکنيم.
شما براي انتخاب تجهيزات باييد دقت داشته باشيد که با کمترين هزينه بهترين نوع انتخاب را انجام دهيد.
اول از همه بايد متراژ محيط را در نظر بگيريد بعد تعداد اتاق ها را تا بتوانيد دوربين هاي خود را انتخاب کنيد .شما از آموزش انواع دوربين مداربسته متوانيد دوربين هاي خود را انتخاب کنيد .
تجيزات ديگري که لازم داريد تعداد آداپتور متراژ سيم برق ,تعداد کانکتور bnc و متراژ سيم RJ59 .
براي آموزش بهتر ما قصد داريم يه ساختمان 2 طبقه را دوربين مداربسته آنالوگ بزنيم.
در هر طبقه ما 5 دوربين احتياج داريم در راه پله 3 دوربين احتياج داريم.
متراژ سيمي که باييد استفاده کنيم 250 متر است و يک دستگاه dvr شانزده کانال (تعداد دوربين هايمان 13 عدد ميباشد) 26 کانکتور bnc احتياج داريم .
نکته :براي تغذيه دوربين ها هم ميتوانيم به صورت تک تک آداپتور بزاريم هم ميتوانيم چند دوربين را با يک آداپتور تغذيه کنيم.
250 متر هم ميانگين سيم برق احتياج دارم.
براي تميز کار کردن بهتر است سيم ها را داخل داکت قرار دهيم تا کارما درست و اساسي باشد.
خاطرتان باشد اول سيم ها را اندازه بزنيد و داخل داکت قرار دهيد بعد کانکتور bnc بزنيد .
براي اطمينان بيشتر سيمها را کمي بلند تر گرفته تا اگر سيمي را اشتباه bnc زديد بتوانيد ان را عوض کنيد .
نکته مهم:براي bnc زدن بهتر است سمت سيمي که به دوربين متصل ميشود را bnc پرسي زده و سمت سيمي که به دستگاه dvr متصل ميشود را bnc لحيمي بزنيد.
خوب حالا دوربين ها را در جاي خود قرار داده و آنها را با پيچ متصل کنيد.
نوبت به منبع تغذيه دوربين مداربسته ميرسد در اين بخش فقط يک نکته را در نظر بگيريد که بايد قطب مثبت و منفي آداپتور درست به دوربين متصل شود .
در آخر پاي دستگاه dvr خود رفته و سيم هر دوربين را به يکي از ورودي هاي دستگاه متصل نماييد .اگر سيمي را متصل کرديد و تصوير نگرفتيد نا اميد نشويد اين شيريني کار است و اول سيم برق آن را چک کنيد بعد کانکتور bnc را که حتما مشکل رفع ميشود.