ملاک های انتخاب مدل های پرده پذیرایی مناسب و شیک

يکي از لوازم تزيين منزل در طراحي دکوراسيون داخلي پرده مي باشد. از آن جايي که زيبايي و جذابيت اتاق پذيرايي اهميت دارد، در انتخاب پرده اي مناسب براي آن بايد دقت بسياري شود. پرده ها در رنگ ها و مدل هاي مختلفي طراحي و توليد مي شوند. در اين مطلب با مدل پرده ???? آشنا مي شويم.

امروزه براي تزيين اتاق پذيرايي بيشتر از مدل هاي کتيبه و والان پرده ها استفاده مي کنند. اين مدل ها مي توانند با پارچه ها و در رنگ هاي مختلفي طراحي شوند. اين مدل پرده ???? به خصوص براي خانه هاي لوکس و بزرگ بسيار مناسب است و زيبايي اتاق پذيرايي را دو چندان مي کند. در ادامه نمونه هايي از اين طراحي ها به تصوير کشيده شده است.

مدل پرده کتيبه يکي از کاربردي ترين مدل پرده هاي مورد استفاده در اتاق پذيرايي مي باشد. کتيبه ها در مدل ها و قالب هاي مختلف، با پارچه هاي طرح دار و ساده طراحي مي شوند و نسب آن ها در بالاي پرده ها موجب زيبايي بيشتر پرده مي شود. اين مدل پرده ???? به ويژه براي پرده سالن پذيرايي هاي شيک و لوکس، بسيار مناسب بوده و آن را براي پنجره هاي وسط و کناره مي توان اجرا نمود.
ملاک هاي انتخاب مدل هاي پرده پذيرايي مناسب و شيک
از ديگر مدل پرده هاي استفاده شده در اتاق پذيرايي، مي توان به مدل پرده هاي والان دار يا شال دار اشاره کرد. غالبا براي طراحي اين مدل پرده ها از تورهاي سفيد ساده و طرح دار استفاده مي شود. سپس براي زيبايي بيشتر پرده، از پارچه هاي ديگر به شکل شال دار و تزئيني بر روي تور سفيد استفاده مي شود و جلوه زيبايي به تور مي بخشد.

از ديگر مدل هاي پرده مناسب اتاق پذيرايي مي توان به ترکيبي از دو مدل قبل اشاره کرد. در واقع در اين مدل ها، با استفاده از کتيبه ها و شکل دادن شال ها به صورت هاي مختلف، پرده ها را طراحي مي کنند. نمونه پرده ممکن است براي کناره ها اجرا نشود.
ملاک هاي انتخاب مدل هاي پرده پذيرايي مناسب و شيک
با توجه به دکوراسيون داخلي منزل و سليقه افراد مي توان هر يک از مدل پرده ???? را براي تزيين اتاق پذيرايي، انتخاب نمود. با الهام از اين مدل پرده ها مي توان اتاق پذيرايي شيک و مدرني طراحي کرد.

برخي پارچه هاي قلاب دوزي شده، يا پارچه هايي با طرح هاي چاپي به زيبايي و ارزش پارچه مي افزايند؛ ولي بايد توجه داشته باشيد که پارچه مورد نظرتان بايد در برابر نور نيز مقاومت کافي داشته باشد و با تابش نورخورشيد از پشت شيشه ها به سرعت تغيير رنگ ندهد و بور نشود.

برخي از پارچه هاي پرده آشپزخانه بسيار نازک هستند و آن زيبايي که شما در ذهن داشتيد، به وجود نمي آورند. ولي اگر پشت آنها يک لايه ديگر به عنوان آستر بيايد، زيباتر به نظر مي رسند.
پرده روشنايي

اگر مي خواهيد آشپزخانه تان بزرگ تر به نظر برسد، از رنگ هاي روشن تر استفاده کنيد. البته با پارچه هاي خيلي روشن، آشپزخانه تان در طول روز بسيار آفتابي به نظر خواهد رسيد و ممکن است اين حالت با سليقه شما چندان مطابق نباشد.
نصب پرده، يکي از با اهميت ترين امور در طراحي دکوراسيون داخلي منزل است. از آن جايي که طراحي شيک سالن پذيرايي، يکي از مهمترين مسائلي است که بايد در نظر گرفته شود. انتخاب پرده براي پنجره هاي آن اهميت ويژه ايي دارد. امروزه پرده سالن پذيرايي در رنگ ها، طرح ها و مدل هاي جديدي توليد مي شود.
مدل پرده ???? کتيبه را مي توان با چند رنگ ترکيب کرد و به دليل مدرن و شيک بودن اين مدل ها، گزينه مناسبي براي سالن هاي پذيرايي مي باشند.
علاوه بر انتخاب رنگ پرده، نوع جنس و طرح پرده نيز در زيبايي پرده تاثير زيادي دارد. برخي از پرده ها، طرح دار هستند و براي منازلي که دکوراسيون داخلي ساده ايي دارند، گزينه مناسبي مي باشند.
يکي از ملاک هاي انتخاب مدل هاي پرده پذيرايي مناسب و شيک، علاوه بر دکوراسيون داخلي منزل، در نظر گرفتن ارتفاع سقف سالن پذيرايي است. برخي سالن هاي پذيرايي داراي ارتفاع زيادي مي باشند؛ که توصيه مي شود از مدل هاي مناسب پرده براي اين سالن هاي استفاده شود.
انتخاب پرده ايده آل از ميان جديدترين مدل هاي پرده، کار نسبتا مشکلي است؛ مخصوصا وقتي براي انتخاب رنگ و جنس پرده نيز به تصميم مشخصي نرسيده ايد. 

منبع: پرشين وي

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون