معرفی انواع دوربین های مداربسته و صنعتی به همراه کاربرد آنها

در اينجا به آموزش دوربين مدار بسته مي پردازيم. سيستم هاي دوربين مداربسته ميتوانند بصورت کاملا نا محسوس در محل هاي خاص راه اندازي شده و کنترل آنها را در اختيار داشت و همچنين قابليت اين را دارند که بصورت شبانه روز و حتي در شرايط تاريکي مطلق اتفاقات رخ داده را ثبت و ضبط نمايند.
سيستم هاي دوربين مداربسته عمدتا به 2 صورت ديجيتال و آنالوگ و يا مخلوطي از دو سيستم فوق بنا به تقاضا و نياز مشتري طراحي و اجرا مي گردد که ما در اين بخش بصورت مفصل براي آشنايي شما با اين سيستم ها اطلاعات مفصلي خواهيم داد:
1-سيستم دوربين مداربسته آنالوگ ( کامل )
2-سيستم دوربين مداربسته آنالوگ و ديجيتالي
3-سيستم دوربين مداربسته کاملا ديجيتالي

1-سيستم دوربين مداربسته آنالوگ
سيستم هاي دوربين مداربسته آنالوگ (کامل) جزو سيستم هاي سنتي دوربين مداربسته مي باشد که به لحاظ توليد سيستم هاي ديجيتالي و مجهز تر اين سيستم رو به فراموشي مي باشد. ولي به منظور آشنايي شما با اين سيستم اطلاعات اوليه اي راجع به اين سيستم در اين بخش ارائه مي گردد.

در سيستم هاي فوق از محل گرفتن تصاوير ( دوربين هاي صنعتي، غير صنعتي) به آنالوگ تبديل گشته و در مرکز کنترل دوربين ها نيز بصورت آنالوگ دريافت و ثبت و ضبط مي گردند!

از مزيت ها و معايب اين نوع سيستم ها به ديگر سيستم هاي دوربين مداربسته ميتوان به اين مارد اشاره کرد که هيچ نوع مزيتي نسبت به سيستم هاي ارتقا يافته دوربين مدار بسته ندارد و از معايب اين سيستم ها ميتوان گفت که در ضبط تصاوير محدوديت داريد و هزينه هاي نگهداري و تعمير اين نوع سيستم ها بالا مي باشد ...

تجهيزات مورد استفاده در اين سيستم ها

* دوربين ( صنعتي - غير صنعتي - مينياتوري - PTZ - DOM و ... ) به منظور گرفتن تصاوير
دوربين صنعتي
* دستگاه مالتي پلکسر به منظور جمع آوري چند تصوير در يکجا جهت کنترل تصاوير بر روي تلوزيون و يا ضبط تصاوير
مالتي پلکسر (multiplexer)
* دستگاه ويدئو رکوردر به منظور ضبط تصاوير بر روي نوار کاست ويدئويي
دستگاه ضبط کننده ويدئويي
* کابل کواکسال ( Coaxial ) به منظور انتقال تصوير از دوربين به مرکز کنترل
* کيبورد براي دوربين هاي PTZ ( به منظور کنترل دوربين هايي که امکان گردش و يا زوم دارند) در صورت استفاده از اين نوع دوربين ها