مزیت پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای

به نظر می رسد که رژیم غذایی مدیترانه ای ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. طی مطالعاتی که در سال 2007 در ایالات متحده امریکا انجام گرفت، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که خطر مرگ به علت مشکلات قلبی در مردان و زنانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کرده اند کاهش یافته بود. همچنین احتمال ابتلاء به سرطان نیز در این افراد کاهش قابل توجهی یافت. پس با پیروی از رژیم غذایی مدیترانه خطر ابتلاء به بسیاری از بیماری ها در شما کاهش می یابد.

شما هم می توانید غذاهای سالم موجود در رژیم غذایی مدیترانه ای را انتخاب کنید:

رژیم غذایی مدیترانه ای یکی از مشهورترین و سالم ترین رژیم های غذایی است که برای سلامت قلب بسیار مفید است لذا اگر به دنبال رژیم غذایی سالم برای حفاظت از سلامت قلب تان هستید، رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. این رژیم غذایی شامل انواع مختلف اجزای مورد نیاز برای حفظ سلامت بدن و قلب می باشد. رژیم غذایی مدیترانه ای بر مصرف روغن زیتون و نیز روغن های گیاهی مایع تاکید می کند. رژیم غذایی مدیترانه ای خصوصیات تغذیه سنتی مردم کشورهای حاشیه دریای مدیترانه را منعکس می کند و بدین دلیل آن را رژیم غذایی مدیترانه ای می نامند. رژیم غذایی مدیترانه ای چیزی بیش از یک رژیم غذایی ساده است و به عبارت دیگر یک الگوی زندگی است.

 

اغلب رژیم های غذایی سالم شامل مصرف: میوه، سبزیجات، ماهی و غلات و محدودیت در مصرف چربی های ناسالم هستند. استفاده از غذاهای سالم مذکور در رژیم غذایی مدیترانه ای نیز به قوت خود باقی است، اما در رژیم مدیترانه ای بر یک سری غذاهای خاص که می توانند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند، تاکید شده است.