فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد

همانطور که مي دانيد اين روزها فنگ‌شويي (feng shui) بعنوان يک روش براي طراحي فضاي داخلي خانه ها بطور گسترده استفاده ميشود. دليل استفاده از فنگشويي اين است که علاوه بر اينکه سلامتي را در چيدمان مدنظر قرار ميدهد؛ به علت هر چيدمان نيز اهميت ميدهد. در اطاق کودکان که در حال يادگيري و شناخت دنياي اطراف خود هستند، چيدمان معني‌دار اطاق، بسيار اهميت دارد و فنگ شويي دلايلي را براي اضافه کردن چيزهاي خاصي به اطاق کودک شما بيان مي کند. سيسموني

فنگ شويي بايد ها و نبايد هايي در طراحي (مانند قراردادن حيوانات خبيث در محيط کودک) را به شما ياد ميدهد که در رفتار کودک شما نيز تاثير مي گذارد و او را به سمتي که ميخواهيد (مثلا کوشايي در تحصيل) و يادگيري احترام به والدين سوق ميدهد. در ادامه شما را با چند اصل در چيدمان اطاق کودک از نظر فنگشويي آشنا مي کنيم :

عکسي شاد از والدين در اطاق کودک قرار دهيد : اين عکس که يک حربه روان شناسي ظريف است، به کودک مي آموزد که مديران خانه، پدر و مادر هستند . اين روش همچنين يکي از روش هاي پربازده براي حل مشکلات تربيتي کودکان است

تخت کودک را با بزرگترين ديوار اطاق تنظيم کنيد : همچنين توجه داشته باشيد که کودک بايد بتواند براحتي از داخل تخت، درب اطاق خود را ببيند. همچنين توجه کنيد که هيچ يک از ديوارهاي اطاق کودک نبايد با ديوار توالت مشترک باشد، همچنين توالت خانه نبايد از داخل اطاق کودک قابل مشاهده باشد. زيرا اين مورد باعث بروز مشکلات سلامتي براي کودک ميشود.

تخت دوطبقه در فنگشويي به هيچ وجه پيشنهاد نميشود: زيرا بر اساس انرژي هاي فنگشويي، کودکي که در پايين خوابيده زير فشار خواهد بود و اين براي سلامتي کودک مناسب نيست و همچنين کودکي که در بالا قرار دارد، به دليل وجود فاصله، احساس ناامني مي کند و عدم ناامني، يکي از مهم ترين دلايل ضعف پيشرفت کودک است.

اگر مي توانيد، براي هر کودک يک اتاق اختصاص دهيد: و اگر نمي توانيد، از دکوراتورها کمک بگيريد تا در جداسازي اطاق به دو بخش کمکتان کنند، تا هريک از کودکان شما احساس کند حريم شخصي خود را داراست.

بخشي از اطاق را به فضاي آموزشي اختصاص دهيد : دراطاق بايد بخشي مربوط به محل يادگيري کودک باشد. مثلا يک ميز مطالعه يا يک کتابخانه کوچک که طبق اصول فنگشويي بهتر است اين موارد در سمت شمال شرقي اطاق باشد. همچنين دستاوردهاي علمي و هنري کودک خود را مانند نقاشي اش، کارنامه اي که نمره خوبي گرفته يا مدال هاي مدرسه اش را در ديوار جنوبي اطاقش نصب کنيد. نصب اين موارد نشان ميدهد که شما بعنوان مادرش، چقدر از اين کارهاي او خوشحال هستيد و به او افتخار مي کنيد.

فضاي سالمي را براي کودک فراهم آوريد : تصاوير آب و رودخانه و دريا و حتي صداي آب يا وجود آکواريوم يا آبنما در اطاق کودک فضاي ناسالمي را ايجاد ميکند که مي تواند منجر به بيماري هاي تنفسي نيز شود. بخصوص اگر کودک بيماري تنفسي مانند آسم دارد از قرار دارد هر چيزي که مرتبط با آب باشد دراطاقش جلوگيري کنيد 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون