شناسایی انواع قطعات الکترونیکی مهم در ۱۰ دقیقه

در اين فصل شما با انواع قطعات الکترونيکي مهم در حدود ?? دقيقه آشنا مي شويد. اين فصل يکي از مهمترين مقدمات کار با بردهاي الکتريکي مي باشد و مقدمه اي براي آموزش تعميرات الکترونيک مي باشد.
مقاومت يکي از اجزاي سازنده ترين مورد استفاده در يک مدار است. بسياري از آنها رنگي است ، اما بعضي از آنها ارزش خود را در اهم و تحمل خود را چاپ شده بر روي آنها. براي تشخيص ارزش ها ، شما مي توانيد از دستيار الکترونيک نرم افزار هاي موجود در الکترونيک رايگان هابي مقاله در اينجا بر روي يو سي نرم افزار سرگرمي ، و يا پيدا کردن يکي از ابزار هاي بسياري آنلاين. تعداد کمي از آنها را مي توان در بخش ماشين حساب در بر داشت. مولتي است که مي تواند مقاومت بررسي همچنين مي تواند مفيد واقع خواهد شد ، فراهم کردن مقاومت در حال حاضر از هيئت مديره حذف (اندازه گيري آن در حالي که هنوز مي توانند در نتايج نادرست را soldered ، به دليل ارتباط با بقيه از مدار). آنها معمولا با “R” در مدار مشخص شده اند.
Potentiometers مقاومت متغير هستند. آنها به طور معمول بايد ارزش آنها مشخص شده بر روي آنها ، به طور معمول با حداکثر ارزش افزوده در اهم مشخص شده اند. کوچکتر trimpots ممکن است کد ? رقمي که ? رقم اول و مهم هستند ، استفاده و ? است چند برابر (در واقع تعداد ? پس از ? رقم اول). به عنوان مثال ، کد ??? = ?? ? توسط چهار ‘s= 100000 = 100K اهم اهم قرار دارد. آنها همچنين ممکن است يک کد نامه بر روي آنها نشان مي دهد مخروطي (که چگونه تغييرات مقاومت در ارتباط با چقدر پتانسيومتر روشن باشد) داشته باشد. آنها معمولا با “VR” در مدار مشخص شده اند.
خازن ها نيز بسيار معمول استفاده مي شود. بسياري از ارزش هاي خود را بر روي آنها چاپ شده ، برخي از آنها با کد ? – رقمي مشخص شده ، و چند رنگي. همين منابع ذکر شده در بالا براي مقاومت نيز مي تواند کمک به ارزش خازن شناسايي شما خواهد شد. آنها معمولا با “C” در مدار مشخص شده اند.
سلف ، همچنين به نام کويل ، مي تواند يک کمي سخت تر براي فهميدن ارزش هاي خود. اگر آنها رنگي ، منابع ذکر شده براي مقاومت مي تواند کمک کند ، در غير اين صورت يک متر خوب است که مي تواند اندازه گيري اندوکتانس مورد نياز خواهند بود. آنها معمولا با “L” در مدار مشخص شده اند.