رژیم لاغری سه روزه با مصرف موز

احتمالاً شنیده اید که برخی افراد، مصرف موز در رژیم لاغری را توصیه نمی کنند و دلیل آن را نیز مقادیر بالای قند آن می دانند. لذا بسیاری از افراد از خوردن موز می ترسند، زیرا باور دارند که موز آنها را چاق می کند. درست است که موز سرشار از قند است، اما تنها در صورتی باعث افزایش وزن می شود که مقادیر زیادی کالری مصرف کرده و آن را را با چربی ها ترکیب کنیم.

جالب اینجاست که برخی از افراد گیاه خوار، فقط میوه تازه می خورند و وزن ایده آل بدن را حفظ می کنند، تناسب اندام خوبی دارند و در عین حال هر هفته ده تا دوازده عدد موز می خورند. مهم این است که آنها غذاهای چرب زیادی مصرف نمی کنند. وقتی غذای چرب را همراه با غذاهای قنددار مانند موز ترکیب می کنیم، این غذاها به شکل چربی در بدن انباشته می شود. بنابراین می توان گفت که اگر مصرف چربی مان را کنترل کنیم، بدون احساس گناه یا بالا رفتن وزن می توانیم از این میوه خوشمزه لذت ببریم. در حقیقت ما با قرار دادن این میوه خارق العاده در رژیم غذایی، فرآیند گوارش، حذف سموم اضافی و لطافت پوست مان را بهبود می بخشیم.

فواید موز

موز فواید شگفت آوری دارد که خلاصه کردن همه آنها در چند جمله دشوار است. گذشته از آنکه سرشار از پتاسیم ، ویتامین B و منیزیم است، عاری از چربی یا کلسترول بوده و برای قلب، استخوانها ، سیستم عصبی و کلیه ها سودمند می باشد. مصرف موز همچنین می تواند خلق و خوی ما را بهبود بخشیده و سیستم ایمنی بدن را نیز بهبود دهد.

رژیم غذایی موز، یک روش خوشمزه و سریع برای کاهش وزن، بدون نیاز به خوردن غذاهای خسته کننده و بی مزه است. موز می تواند به تولید سروتونین در بدن که به عنوان «هورمون شادی» شناخته می شود، کمک کند. بنابر این وقتی که رژیم موز می گیریم، احساس افسردگی نخواهیم کرد و این یک عامل مهم در هر رژیم غذایی موفق است.

اگر ما از آنچه می خوریم متنفر باشیم، بدن مان در برابر آن غذا مقاومت می کند و مانع جذب مواد مغذی آن چه خورده ایم می شود. از طرف دیگر اگر از وعده غذائی مان لذت ببرید و احساس شادی کنیم، چربی بی درنگ آزاد می شود و به ما احساس قدرت و انرژی درونی می دهد. پیروی از رژیم موز بسیار آسان است. فقط سه تا چهار روز طول می کشد و می توانیم تا سه الی چهار کیلو از وزن خود بکاهیم.


برنامه غذایی سه روزه رژیم لاغری با موز

برای سه تا چهار روز آینده ، هر روز 3 تا 5 موز را با 3 تا 4 فنجان شیر کم چرب مخلوط کنید. همچنین اگر ماست ساده را دوست دارید می توانید آن را نیز امتحان کنید. می توانید آنها را جداگانه مصرف کرده یا با هم مخلوط کنید. فقط کافیست یک عدد موز و یک فنجان شیر و چند قطعه یخ را با هم مخلوط کنید. اگر موزها را قبل از مخلوط کردن با شیر چند ساعت منجمد کنیم، یک بستنی خوشمزه خواهیم داشت. این رژیم 3-4 روزه به ما کمک میکند تا از شر حدود 3 کیلوگرم از وزن بدنتان خلاص شوید.

برنامه غذایی هفت روزه لاغری با موز

این نسخه از رژیم موز می تواند تا 4 کیلو از وزن شما بکاهد. چیزهایی که شما نیاز دارید عبارتند از: موز ، چای سبز و 2 عدد تخم مرغ. برای هر روز به همان مقدار که دوست دارید چای بنوشید و بیشتر از 2/1 کیلوگرم موز بخورید. برای متعادل ساختن مصرف پروتئین، 2 تخم مرغ در برنامه هفت روزه خود بگنجانید.
بعد از اتمام این رژیم غذایی به تدریج به عادت های غذایی عادی خود برگردید. به خودتان دو تا سه روز وقت دهید تا به شرایط عادی عادت کنید. از خوردن غذاهایی فرآوری شده با چربی و قند و الکل پرهیز کنید، با میوه ها و سبزیجات تازه شروع کنید، به آرامی سایر غذاها را نیز وارد برنامه غذایی خود کرده و مقدار هر وعده های غذایی تان را افزایش دهید.