دکوراسیون خانه خود را اردیبهشتی کنید

در اين مطلب به شما بگوييم چگونه مي توانيد زيباي هاي ارديبهشت را به دکوراسيون داخلي خانه تان بياوريد و خانه اي ارديبهشتي داشته باشيد، پس تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.
?. فضاي بيروني خانه هاي ارديبهشتي
از در خانه ارديبهشت من که وارد مي شوي، حياط با صفايي پيش رويت قرار مي گيرد، حياطي با سنگ فرش و آلاچيق آجري، حتما مي پرسيد چرا آجر؟ خب به نظر من آجر اصيل ترين مواد و مصالحي است که مي تواند در يک خانه به کار گرفته شود. فکرش را بکنيد که سنگ فرش ها و آلاچيق هاي آجري با گل هاي رنگارنگ و گلدان هاي سفالي زيبا ترکيب شوند، مگر مي شود از اين حياط ارد يبهشتي دل کند؟ مگر مي شود دمي در کنار جريان آب روان در وسط حياط ننشست و از خنکاي آن که با نسيم بهاري ترکيب مي شود بهره مند نشد؟

?. نماي بيروني خانه هاي ارديبهشتي
نماي خارجي خانه من هم از ارديبهشتي شدن بي نصيب نمي ماند، اگر بخواهم ارديبهشت را به نماي خانه ام بياورم؛ قطعا چند گلدان اين کار را براي من انجام مي دهند. گلدان هايي که روي نما مي نشينند و آن را زنده تر از هر موقع ديگري به نمايش مي گذراند، شايد اين گلدان ها به بهانه ارديبهشت مهمان نماي خانه شوند، اما قطعا جايشان هميشگي خواهد شد، اما در ارديبهشت نما و جلوه شان بيشتر خواهد بود، هر چه باشد ارديبهشت جولان گاه گل ها و گياهان است.

?. ورودي خانه هاي ارديبهشتي
اگر بتوانيم از فضاي بيروني خانه دل بکنيم و خودمان را به ورودي خانه برسانيم، آنجا هم بوي ارديبهشت را استشمام مي کنيم. خانه من وجب به وجبش بوي ارديبهشت مي دهد. قطعا در ورودي خانه ارديبهشتي من باز هم شاهد حضور گل ها و گلدان هاي رنگي رنگي خواهيم بود، اما در کنار اين گل و گلدان ها، چند قاب عکس هم به ديوار نصب مي شود، عکس هايي که يادآور خاطرات خوب من هستند، عکس هايي که ديدنشان حال آدم را خوب مي کند. هرچه باشد بيشتر خاطرات خوب من در ارديبهشت رقم خورده اند، پس اگر قرار باشد خانه اي ارديبهشتي داشته باشم قطعا عکس ها نقش مهمي را در آن ايفا مي کنند.

?. رنگ سبز در دکوراسيون داخلي خانه هاي ارديبهشتي
اگر از من بپرسيد خانه هاي ارديبهشتي چه رنگي هستند؟ قطعا جواب من رنگ سبز است. رنگ سبز جلوه طبيعت در دکوراسيون داخلي است. وقتي از اين رنگ دوست داشتني در دکوراسيون داخلي خانه هاي تان استفاده مي کنيد فضاي داخلي خانه زنده تر و شاداب تر به نظر مي رسد. به نظر من درختان بيهوده سبز نشده اند!

?. نشيمن خانه هاي ارديبهشتي
از آنجايي که ارديبهشت ماه دوستي و صميميت است، به نظرم اين دوستي و صميميت بايد به دکوراسيون داخلي خانه هم نفوذ کند تا حال آدم بيشتر خوب شود. در طراحي نشيمن هاي ارديبهشتي علاوه بر آن گل و گلدان هايي که حضورشان ضروري است، بايد چند نکته ديگر را هم رعايت کنيد. اول آن که رنگ هاي گرم را فراموش نکنيد، اين رنگ هاي گرم به دوستي هايتان دلگرمي بيشتري مي بخشد و آن ها را مستحکم تر مي کند. نکته ديگر اين که مبلمان ها و لوازم دکوري را نزديک هم بچينيد تا صميميت بيشتري را القا کنند.

?. لوازم دکوري خانه هاي ارديبهشتي
در انتخاب لوازم دکوري براي خانه هاي ارديبهشتي بايد سليقه و وسواس خاصي به کار ببريد. بايد آن ها را اشتباه انتخاب کنيد، هر وسيله اي که انتخاب مي کنيد بايد حس شور و شوق و عاشقي را در شما بيدار کند و شما را به ياد خاطرات و روزهاي خوبتان بياندازد. چند تابلوي خطاطي شده براي روي ديوارها، استفاده از پارچه هايي نظير گليم و جاجيم براي کوسن ها و روميزي ها و استفاده از وسيله هايي نظير شمعدان هاي شاه عباسي، همه و همه مي توانند خانه شما را ارديبهشتي کنند.
منبع: پرشين وي