دکوراسیون آپارتمانهای کوچک برای زوجهای جوان

دکوراسيون- درک انتخاب زيرکانه اسباب و اثاثيه مي تواند به شما در بزرگ جلوه دادن يک اتاق کوچک کمک کند.

1.انباري شيک:
فضايي را براي مخفي کردن درهم و برهمي ها ايجاد کنيد. در اين تصوير ميز قهوه اي رنگ هم قابليت تغيير مکان را به راحتي مي دهد و هم درون آن فضايي است براي انبار کردن وسايلي که نبايد در معرض ديد باشد. فضاي بسيار مناسبي است براي قرار دادن اسباب بازي هاي بچه ها. اين نمونه چوبي هم بسيار شيک است و هم کاربردي، که در هر فضايي قابل استفاده است.

2.انتخاب صحيح مبلمان:
در فضاهاي کوچک بيشتر از کاناپه هاي بدون دسته يا با دسته هاي ظريف استفاده کنيد. در اتاقهاي کوچک کشف کردن نقطه هايي براي نشستن ميهمانان هميشه آسان نيست، در صورتيکه اگر مبلمان شما بدون دسته باشد بدون از بين رفتن راحتي مهمانان از هر صندلي بيشتر مي توان استفاده کرد .


3.کاربري بيشتر:
در فضاهاي کوچک اسباب و اثاثيه اي انتخاب کنيد که چندين کاربرد داشته باشد. مانند ميز وسط اتاق که هم به عنوان ميز کاربرد دارد و هم مي توان براي قرار دادن پاها در هنگام خستگي استفاده کرد. به علت کوچک بودن فضا امکان برخورد پا به گوشه هاي کاناپه و ميز بيشتر خواهد بود، بنابراين در اين اتاق از اثاثيه اي استفاده شده است که داراي لبه هاي گرد و ملايم باشد.

4.پاپ آرت:
در اتاق کوچک خود از کارهاي هنري که در سايز بزرگ چاپ شده اند استفاده کنيد، که در اين اتاق هم چند کار ارزان قيمت چاپ شده در سايزي بزرگ به ديوار هاي سفيد زده شده است که به بزرگ جلوه دادن اتاق بسيار کمک کرده است.


5.ديدي باز:
بدون شلوغ کردن فضا از رنگهاي ملايم با طرحهاي لطيف در فرش، پرده و پارچه مبل استفاده شده است. براي بزرگ نشان دادن فضا بهتر است از اثاثيه اي استفاده کنيد که ديدي باز داشته باشند مثل باز بودن فضاي بين پايه هاي مبل و ميز که از اشغال فضا جلوگيري کرده است.


6. ديدي آشکار:
از اسباب و اثاثيه روشن استفاده کنيد، در اين تصوير از ميز شيشه اي استفاده شده است که فضاي بسيار مناسبي براي انجام کارهاي روزمره مثل ديدن تلويزيون و خوردن عصرانه و چاي و حتي بازي بچه‌ها را فراهم کرده است. در فضاهاي کوچک از اثاثيه اي استفاده کنيد که بار بصري کمتري دارند.


7.استفاده از فضاهاي پرت:
از فضاهاي پرت شده‌ي درون کار هم استفاده کنيد. مي‌توانيد با استفاده از طبقات با رنگهاي مشابه، يک ديد زيبا به اتاقتان بدهيد، در حاليکه از آن قسمت براي قرار دادن وسايل تان هم مي‌توانيد استفاده کنيد. رنگ نارنجي به کار برده شده در کنار سفيدي ديوار اتاق را زيباتر ساخته است. 

منبع: بيتوته