خرید لوازم اتاق کودک

وقتي برنامه‌ريزي و مشورت ها و مطالعات کامل شد اکنون نوبت به خريد است. چه انتظار پسر داشته باشيد چه دختر، آن‌قدر تنوع تخت و کمد و وسايل نوزاد زياد است که در اين زمينه محدوديتي نخواهيد داشت. سيسموني

در تهيه و تدارک اتاق نوزاد يکي از مهم ترين نکاتي را که بايد همواره به خاطر داشته باشيم، رشد و تغيير بسيار سريع نوزادان و نيازهايشان است. از اين رو هنگام برنامه ريزي براي دکوراسيون اتاق کودک از رنگ آميزي و پوشش ديوارها و کف اتاق گرفته تا خريد وسايلي مانند تخت و کمد و از اين قبيل چيزها ، بايد اين واقعيت را در نظر داشته باشيم که اغلب وسايل نوزادان پيش از آنکه فرسوده شوند بي استفاده مي شوند و نوزاد به دليل رشد سريع و تغييرات محسوس در زماني کمتر از يک سال قادر به استفاده از بسياري از وسايل اوليه اش نخواهد بود علاوه بر آن با گذر زمان ترجيحات کودکان نيز تغيير مي‌کند، بنابراين از وسايل و رنگ‌هايي استفاده کنيد که به‌راحتي قابل جايگزيني هستند. به طور کلي، چه بخواهيد يک اتاق بازي و اتاق خواب طراحي کنيد و چه يک اتاق نوزاد، به جذابيت، رشد، و کاربردي بودن آن فکر کنيد. اتاق نوزاد را تا زمان نوپا شدن شيک و ساده نگه داريد. وسايل اتاق‌خواب را باز کرده و از آن‌ها استفاده کنيد. آن‌ها را نو کنار نگذاريد چون هرچه کودک بزرگ‌تر مي‌شود و شخصيتش شکل مي‌گيرد، به چيزهاي خاص علاقه پيدا مي‌کند تا آن موقع چيزهاي بي‌استفاده هر چند هم که نو باشند، از مد مي‌افتند.

درست است که گهواره و ميزهاي متغير خريدهاي اصلي هستند، اما صندلي گهواره‌اي، تاب مخصوص نوزادان، و کمدهاي لباس از اجزاي کمک‌کننده هستند. البته مراقب افراط در اضافه‌کردن وسايل باشيد، چراکه بايد فضايي را در اتاق براي خزيدن، راه‌رفتن، و آموزش کودک در نظر بگيريد.