خانه های کوچک خود را اینگونه دکور کنیم

براي داشتن يک خانه دلباز، متراژ خانه مهم نيست اين مهم است که چقدر در انتخاب و چيدمان وسايلتان دقيق و درست رفتار کنيد. در اين مطلب با تعدادي از نکات مهم در چيدمان دکوراسيون خانه ها و فضاهاي کوچک آشنا مي شويم که توجه به آنها مي تواند به ميزان زيادي جلوي ايجاد خطاهاي بزرگ و کوچک در انتخاب و چينش وسايل را بگيرد. حتما مي دانيد که بسياري از واحد هاي آپارتماني کوچک در ايران از معماري داخلي مناسبي برخوردار نيستند اما چيزي که قضيه را بغرنج تر مي کند انتخاب نادرست اسباب و لوازم و خطاهاي بزرگ در چيدمان آنها توسط مالکين خانه است.
يکي از مشکلات بزرگ ما در خانه هاي کوچکسعي در پياده کردن همه ايده هاي طراحي در يک فضاي تنگ است. درست است که هر کسي ممکن است ايده هاي زيادي براي دکوراسيون خانه خود داشته باشد اما در اين بين نبايد از مساله محدود بودن فضا غافل شد. اگر فضاي کوچکي داريد نبايد از تنوع رنگ و نقش هاي زياد در زمينه پارچه مبل، پرده و حتي کوسن ها استفاده کنيد بهترين کار اين است که ابتدا رنگ هاي دلخواه تان را مثلا در مورد مبلمان راحتي انتخاب کنيد و سپس باقي لوازم در دو رنگ شبيه به هم و بدون هيچگونه نقش و طرح بچينيد. (آشنايي با دکوراسيون داخلي خانه کوچک پنجاه متري )
يکي از مهم ترين فضاها که در اتاق هاي کوچک اهميت بسيار زيادي دارد اما هميشه به بدترين شکل مورد استفاده قرار ميگيرد ديوارها هستند. بيشتر ما معمولا از ديوارها براي آويزان کردن تابلوها يا در نهايت اضافه کردن دو يا سه عدد طاقچه بسنده مي کنيم اما ديوارها اين قابليت را دارند که از آنها ميزهاي تاشو نيز آويزان کرد. ديوارها بهترين مکان براي ميزها و کتابخانه هاي تاشوي جادار هستند.
مشکل ديگر در خانه هاي ما ايراني وجود الزامي يک دست مبلمان کامل در اتاق نشيمن و پذيرايي است. در خانه هاي بيشتر ما حتما يک دست مبل کامل شش نفره پيدا مي شود در حالي که مساحت خانه از ?? يا ?? متر هم کمتر است. خيلي از ما فکر مي کنيم بايد مبل ها را به صورت يک دست و کامل تهيه کنيم غافل از اينکه هر مبلي براي نماي بهتر نياز به فضا و مکان مناسبي دارد. بايد ببينيد تا باور کنيد که يک مبل راحتي به تنهايي مي تواند خانه را بسيار زيباتر کند.
منبع: پرشين وي