تعمیر هر نوع دستگاه

شما مي توانيد هر نوع دستگاه الکترونيک را تعمير کنيد - آيا باور مي کنيد ؟ در اينجا به برخي نکات آموزش تعميرات الکترونيک اشاره مي کنيم.
بله واقعيت دارد اگر ، بخواهيد. هر کسي به کاري علاقه دارد . از زماني که جوان هستيد و ممکن است بعضي افراد نيز ديرتر شروع کنند. سليقه ها و علايق زيادي وجود دارد ، افرادي دوست دارند خواننده ، بازيگر ، وکيل ، دکتر ، پليس ، دانشمند و غيره شوند. اما در اين مقاله ، من در مورد علاقه به الکترونيک صحيت مي کنم.
زماني که مطمئن شديد الکترونيک رشته اي است که مي خواهيد وارد آن شويد پس حداکثر تلاش خود را بکنيد تا اطلاعات لازم درباره الکترونيک را کسب کنيد - به چيزهايي فراتر از پول فکر کنيد. شغلي را جستجو کنيد که به آن علاقه داريد ، با اين کار احتمال موفقيت شما در آن شغل افزايش خواهد يافت.
تحت تاثير والدين يا فشارهاي ديگر قرار نگيريد و تنها به پول فکر نکنيد. ممکن است شغلي با دستمزد مناسب پيدا کنيد اما لزوما از انجام آن راضي و شاد نباشيد.
اگر کارتان مطابق با ارزش ها ، علايق و شخصيت شما نباشد ، مدت زمان زيادي طول نخواهد کشيد که اين کار براي شما باعث سختي و فشار مي شود.
گاهي اوقات علاقه مند بودن به يک شغل نيز کافي نيست . شما بايد به صورت مستمر برنامه ريزي کرده و خود را آماده تر کنيد تا مطمئن شويد مهارت هاي فني و توانايي هايتان متناسب با آرزوهاي شغلي شما هستند. اجازه دهيد مثالي بزنم ، اگر مي خواهيد در تعمير دستگاه هاي الکترونيک بهتر شويد ، بايد هميشه در حال يادگيري باشيد و با اطلاعات فني جديد خود را به روز کنيد.
خوب ، اجازه دهيد به موضوع "شما مي توانيد همه نوع دستگاه الکترونيک تعمير کنيد" برگرديم . چرا کلمه "علاقه و عشق" را مطرح مي کنم ، چون فقط علاقه مي تواند در تعمير دستگاه الکترونيک به شما کمک کند . علاقه به شما خواهد گفت تسليم نشو و جواب مشکلات دستگاه هاي الکترونيک را پيدا کن.
علاقه ، شما را حتي به سطح بالاتري از يادگيري و شناخت از عيب يابي دستگاه هاي الکترونيک هدايت مي کند.
اگر به الکترونيک علاقه نداشته باشيد ، حدس مي زنم اين مقاله براي شما خسته کننده است و فورا از اين مقاله خارج مي شويد ، خوب ، اميدوارم جزو اين دسته افراد نباشيد چون فرض مي کنم الکترونيک را دوست داريد.
ابتدا بايد بدانيد چطور قطعات الکترونيک را آزمايش و اندازه گيري کنيد . حتي اگر بتوانيد مدار معيوب دستگاه را تشخيص دهيد ، اگر ندانيد چطور قطعات الکترونيک ساده را بررسي و آزمايش کنيد پس به نتيجه اي نيز نخواهيد رسيد. اگر در بررسي قطعات الکترونيک مي خواهيد حرفه اي شويد لطفا کتاب آزمايش قطعات الکترونيک را تهيه کنيد . فرض کنيد تشخيص داده ايد بخش ورتيکال مانيتور دچار مشکل شده است و باعث ايجاد يک خط افقي در تصوير شده است. اما چون در آزمايش قطعات الکترونيک ، يا حتي ولتاژگيري ضعيف هستيد احتمال تعمير مانيتور توسط شما زياد نخواهد بود.
براي فائق آمدن بر اين مشکل بايد با تمرين عملي و مطالعه اطلاعات بيشتر در زمينه قطعات الکترونيک ، خواه با استفاده از کتاب هاي تعمير يا اينترنت قادر به آزمايش و بررسي دقيق قطعات الکترونيک باشيد. قبل از اينکه جلوتر برويد بايد اين مرحله را با موفقيت بگذرانيد. هنگامي که روش هاي آزمايش دقيق قطعات الکترونيک را کسب کرديد ، شما 50% مبارزه را برده ايد.

دوم - مهم نيست چه نوع دستگاه الکترونيکي را تعمير مي کنيد ، اين کار هميشه با عبارت "اين دستگاه الکترونيک چگونه کار مي کند" شروع خواهد شد. اگر ندانيد دستگاه چطور کار مي کند ، به ضرر شما است و ممکن است قادر به تعمير آن نباشيد.
به اين مثال توجه کنيد ، اگر مشکل تلويزيون LCD در قسمت مادربورد باشد و شما به اين نتيجه برسيد که بخش منبع تغذيه مشکل دارد ، ساعت هاي زيادي را بيهوده صرف جستجوي خرابي در منبع تغذيه خواهيد کرد در حالي که مشکل در مادربورد قرار دارد. به عبارت ديگر ، اگر ندانيد دستگاه الکترونيک چگونه کار مي کند ، پس نمي دانيد براي تعمير از کجا شروع کنيد .
اين داستان در مورد تازه کارها بسيار رايج است جايي که آنها فقط کار خود در زمينه تعميرات را شروع مي کنند . براي حل اين مشکل ، برد الکترونيک را به خانه يا هر جايي که فکر مي کنيد راحت هستيد برده و به آرامي مدارهاي الکترونيک را آناليز کنيد . از خودتان سوالاتي بپرسيد مانند "چرا اين برد در منبع تغذيه نياز به IC اپتوکوپلر دارد ؟ "
آيا وظيفه اپتوکوپلر محافظت در برابر اضافه ولتاژ و جريان است؟ شماره قطعه اپتوکوپلر چيست ؟ داخل اپتوکوپلر چه چيزي وجود دارد و چطور بايد آن را آزمايش کرد تا مطمئن شويم سالم است يا خراب ؟ اگر اپتوکوپلر در مدار دچار اتصالي شود چه اتفاقي مي افتد؟ آيا باعث خاموش شدن منبع تغذيه ، افت ولتاژ يا حتي چشمک زدن پاور خواهد شد؟

اميدوارم منظورم را فهميده باشيد. با سوال کردن از خودتان ، در واقع ذهن خود را آموزش مي دهيد تا چيزهاي بيشتري در مورد الکترونيک ياد بگيرد.از اين روش در مورد بخش هاي ديگر مدارها استفاده کنيد و به طور قطع مطمئن هستم روزي نسبت به دستگاه هاي الکترونيک که در حال کار روي آن هستيد شناخت کاملي پيدا خواهيد کرد . اگر نمي توانيد جواب را پيدا کنيد به کتاب هاي الکترونيک ، انجمن هاي تعميرات مراجعه کنيد يا فقط در اينترنت جستجو کنيد تا پاسخي که مي خواهيد پيدا کنيد.