با فصل ها تغییر دکوراسیون بدهید

خيلي جالب است که در زمستان احساس گرم و نرمي را با رنگ هاي گرم و پارچه هاي فرفري و نرم به خودتان بدهيد. در عوض در تابستان رنگ هاي خنک و با روح بسيار مطلوب است. با خواندن مطالب زير مي توانيد ايده هاي تازه اي براي تغيير ظاهر خانه تان در فصول مختلف به دست بياوريد.
? ميزان سختي: آسان
? زمان مورد نياز: متفاوت است

و حالا چگونه اين کار را انجام بدهيم:

?) زماني که هواي سرد از راه مي رسد، مجموعه اي از وسايل گرم و نرم و فرفري را بر روي مبلمانتان بيندازيد تا بتوانيد قشنگ خودتان را در کنار آنها جمع کنيد و گرم و نرم شويد. جاي آنها را با پارچه هاي ابريشمي و يا کتاني و نرم تا رسيدن فصل گرم عوض کنيد.

?) در فصل تابستان پتو هاي سنگين و نرم را با روتختي هاي کوتاه و يا پتو هاي سبک پنبه اي عوض کنيد.

?) تزئينات کف منزلتان را به جاي استفاده از رنگ هاي تيره و چوب کاج که براي زمستان است با کف پوش هاي روشن و رنگي در تابستان عوض کنيد و ظرف هاي سفالي و برنجي تيره را که در زمستان خانه تان را مزين کرده بود با ظروف کريستال و يا گلدان هاي شيشه اي شفاف جايگزين کنيد.

?) بالش ها و کوسن هاي تزئيني با طرح هاي تيره را با چاپ هاي گلدار و يا ساده از رنگ هاي گرم بپوشانيد. کوسن ها را با ست دوم عوض کنيد و يا اينکه براي آنها يک يدکي بدوزيد. تا مدام تعويض شود و تميز باشند.

?) اگر شما مجموعه اي از ظروف زينتي بر روي ميز ها داريد براي زمستان طرح هاي کلاسيک را کنار بگذاريد و آن را با ظروف چيني گلدار مادر بزرگتان جايگزين کنيد.

?) تزئينات پرده اي خود را گونه اي تهيه کنيد که قابل تعويض باشد به گونه اي که سريعا با تغييرات فصول بتوانيد آن را از نگ هاي زنده به رنگ هاي طبيعي تبديل و تعويض کنيد.

?) مطمئين شويد که مجله هايي براي تزيين باغچه ها و يا کتاب هاي مربوط به گل کاري را بر روي ميز چايتان در تابستان و بهار داشته باشيد اينکار به شما کمک مي کند تا زيبايي هاي بيرون به درون بياوريد و مقداري رنگ به تزئيناتتان اضافه کنيد.

? نکته ها:

?) رنگ وسايلي که در بهار و تابستان استفاده مي کنيد را زنده و روشن انتخاب کنيد تا هم ظاهرشان روشن باشد و هم حسي را که در شما ايجاد مي کند همين باشد.

?) تغيير دکوراسيون داخلي با توجه به تعويض فصول سال به شما اين امکان را مي دهد که از وسايلي که براي مدتي بلا استفاده بوده اند کمک بگيريد و آنها را در مرکز توجه قرار بدهيد.

?) تغييرات هميشه انجام مي شود چه تغييرات براي شروع فصل بهار و يا تغييراتي که هر از چندگاهي طي هفته ها و يا ماه ها انجام مي شود اما با اين تغييرات شما متوجه اثرات بسيار زيادي که اين تغييرات بر روي روحيه شما خواهند داشت، مي شويد. اينکه يک تغيير بسيار کوچک چه تفاوت بزرگي ايجاد مي کند.

?) حتي اگر که ممکن است زمستان طولاني به نظر برسد و حتي هنوز هم ممکن است بر روي زمين مقداري برف وجود داشته باشد و شما به پتو هاي گرم نياز داشته باشيد اما مي توانيد به آن ظاهري سبک و روشن بدهيد.
منبع: پرشين وي