با این ایده های جالب، سقف خانه خود را مزین کنید

در بسياري از آپارتمان هاي نوساز مي توانيد انواع سقف هاي کاذب، نورپردازي هاي زيبا يا طرح و نقش و نگارهاي زيبا را در بالاي سر خود ببينيد که واقعا زيبا و هيجان انگيز هستند.
شايد از آنجا که سقف خيلي ديده نمي شود، در بسياري از خانه ها به طراحي آن توجهي نشود. اما ما به شما توصيه مي کنم اگر قصد ساخت يا طراحي داخلي خانه را داريد، حتما سقف را نيز در نظر بگيريد. براي داشتن ايده هاي زيبا هم ادامه اين مطلب را مطالعه فرماييد.
شکل و اندازه سقف تعيين کننده آرايش و تزيينات آن هستند. به طور مثال، اين اتاق سقفي با ارتفاع ? متر دارد. اما شايد چنين ارتفاعي باعث از بين رفتن صميميت و گرماي اتاق بشود. براي ايجاد اين حالت ها بايد تعادلي بين سقف و دکوراسيون اتاق به وجود بياوريم.
تيرچه هاي پهن استفاده شده در سقف باعث مي شود تا علاوه بر مزين شدن سقف، صميميت محيط اطراف نيز بيشتر شود.
سقف اين خانه زيبا در فلوريدا بسيار بلند است و بخش هاي کاذب اضافه شده به آن بسيار تودرتو و مخوف به نظر مي رسد. اما مي توان همين سقف را به زيباترين شکل ممکن تزيين کرد. داخل بخش هاي بزرگ حفره ها را به رنگ چوب نقاشي کنيد و در سرتاسر آن، با فاصله هاي معين، هالوژن هاي داخلي کار و گچ‌بري هاي سقف کاذب را با ظرافت و سليقه زياد، متناسب با دکوراسيون منزل رنگ کنيد.
البته براي استفاده از هالوزن يا سقف کاذب لازم نيست سقف خانه خيلي هم بلند باشد. در سقف هاي استاندارد نيز مي توان از اين ايده استفاده کرد.

ايجاد ارتفاع جديد: براي کوتاه تر نشان دادن سقف هاي بسيار بلند، مي توانيد از تيرچه هاي چوبي نيز بهره بگيريد. البته براي اين منظور به طراح داخلي نياز داريد تا با سليقه زياد تيرچه هايي با ارتفاع مناسب را به سقف نصب و موجب زيبايي و صميميت بيشتر فضا بشود.

وقتي به سقف بخش ديگري اضافه و آن را به کف نزديک مي کنيد، بايد توجه داشته باشيد با دکور خانه جفت و جور باشد تا به جاي زيباتر شدن، زشت و نازيبا از آب در نيايد.
در اين اتاق، تيرچه ها و الوارهايي که با جسارت زياد در کنار هم روي سقف نصب شده اند، زيبايي روستايي به خانه بخشيده است. اين دکوراسيون را بيشتر در خانه هاي آسيايي مي توان مشاهده کرد.
منبع: پرشين وي