اصول استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون پاییزی

نارنجي رنگي پر انرژي، بازيگوش و صميمي است. پس براي اتاقي که در آن همه? خانواده و گاهي دوستان دور هم جمع مي‌شوند بسيار مناسب است. نارنجي رنگي اطمينان‌بخش است. براي آن‌هايي که از اين رنگ در اتاق پذيراييشان استفاده نکرده‌اند، مجموعه‌اي جمع کرده‌ايم که در آن‌ها از انواع رنگ‌هاي خانواده? نارنجي استفاده شده و مي‌تواند الهامبخش شما براي طراحي و رنگ‌کاري منزلتان باشد.
اگر نارنجي را با يک رنگ روشن مخلوط کنيد خيلي سريع کم رنگ مي‌شود. براي آنکه به نتيجه? مطلوب تري برسيد بهتر ست رنگ‌هايي را انتخاب کنيد که کمي قهوه‌اي دارند. مثل تعدادي از رنگ‌هايي که در بالا مشاهده مي‌کنيد.
آسان‌ترين راه براي استفاده از رنگ نارنجي در اتاق ناهار خوري اين است که يکي از رنگ‌هايي را که مي‌پسنديد انتخاب کنيد و يک يا دو ديوار را با آن رنگ آميزي نماييد. نمي‌توانيد نارنجي مورد علاقه‌تان را پيدا کنيد؟ در تصاوير و نقاشي‌هاي مختلف و يا پارچه‌هاي رنگي رنگ‌هاي پيشنهادي زيادي وجود دارد. اين طوري تطبيق دادن اثاثيه? مختلف با دکوراسيون تان هم راحت‌تر خواهد شد.

قرمز نارنجي‌هايي مثل تصوير زر را هم فراموش نکنيد. براي جلوه? بيشتر آن مي‌توانيد بقيه? رنگ‌هاي اتاق را روشن و يا خنثي انتخاب کنيد. به شما پيشنهاد مي‌کنم از وسايلي که زياد جلب توجه مي‌کنند هم در محيطي با اين رنگ استفاده نکنيد. وگرنه محيط زيادي شلوغ و اشباع مي‌شود.
اگر نمي‌توانيد تابلوي مورد علاقه‌تان را انتخاب و يا تهيه نماييد، با کشيدن خطوط قائم با رنگ‌هاي چشم گير و يا ديگر شکل‌هاي هندسي مي‌توانيد اثر هنري خودتان را خلق کنيد. انتخاب نارنجي و طوسي در اين ترکيب تاثيري فوق العاده داشته و البته از اين ترکيب در بقيه? وسايل اتاق هم استفاده شده است.

قرمز نارنجي شديد بر روي ديوار اين اتاق غذاخوري انتخابي مناسب بوده. چرا که با ديگر مبلمان اتاق و به خصوص پنجره? بزرگ سرتاسري آن، هماهنگي دارد. نور روشن و طبيعي که از پنجره به داخل مي‌تابد تعادل لازم در برابر ديواري تيره را ايجاد کرده است. البته به خاطر داشته باشيد که همين پنجره در شب، بسته به نمايي که رو به آن قرار گرفته مي‌تواند منبع تاريکي شود! پرده يا کرکره‌اي سفيد يا به رنگ روشن، در شب فضا را روشن نگه مي‌دارد.

قرمز نارنجي روشن‌تر در کنار سفيد و قهوه‌اي تيره بسيار جذاب است. در ناهارخوري تصوير بالا نمونه‌اي از اين ترکيب شگفت انگيز را مشاهده مي‌کنيد. بهتر است رنگ اثاثيه‌اي که مي‌خواهيد مدت زيادي از آن‌ها استفاده کنيد خنثي باشد، اما بخش‌هايي که تعويضشان راحت و نسبتا ارزان‌تر است، مثل ديوار‌ها را بار نگ‌هاي قوي‌تر انتخاب کنيد.
باز هم ترکيب زيبايي ديگر از رنگ‌هاي نارنجي و سفيد و قهوه‌اي براي خانه‌هاي مدرن. به غذاي مورد علاقه‌تان به رنگ نارنجي فکر کنيد و اتاق غذاخوريتان را به آن رنگ در آوريد.
خيلي‌ها رنگ‌هاي تيره را براي اتاقشان نمي‌پسندند. ولي هميشه مي‌توان رنگ‌هاي شاد و گرم را در اتاق‌هاي دلباز و روشن جا داد. ترکيب اين رنگ نارنجي بر روي قاليچه? سرد زير آن بسيار زيبا شده است.