اسباب بازی به جای عیدی

در رده هاي مختلف سني به جاي پول دادن به عنوان عيدي چه گزينه هاي ديگري مناسب هستند مي خواهيم شما را با انواع موارد مناسب در اين زمينه اشاره کنيم
از قديم رسم بوده که بزرگتر‌ها لاي قرآن اسکناس نو مي‌گذاشتند و در ديد و بازديد‌هاي نوروزي اين پول‌ها را به عنوان عيدي به بچه‌ها مي‌دادند. رسم زيبايي است اما بسيار‌ها دوست ندارند به عنوان عيدي به بچه‌ها پول بدهند و هديه را ترجيح مي‌دهند. بچه‌هاي کوچک‌تر که ارزش پول را درک نمي‌کنند، با هديه بيشتر خوشحال مي‌شوند. اما مشکل اين است که هديه برائ بچه‌ها به لباس و اسباب‌بازي ختم مي‌شود و پيدا کردن هديه ديگري که به اندازه اين دو تکراري نباشد، کار آساني نيست. اگر شما هم برائ عيدي بچه‌ها به فکر هديه‌اي متفاوت ميباشيد، پيشنهادهاي باورنکردني را ببينيد:
ني‌ني‌هاي کوچولو
مطمئن باشيد مامان و باباي نوزاد و پدربزرگ و مادربزرگش هر چه که لازم داشته برائش خريده‌اند. همه برائ آمدن بچه‌ تازه ذوق‌زده مي باشند بنابراين سيسموني اش کامل است و لباس‌هايي که دارد بيشتر از نيازش است. آنقدر که بسيار از آن‌ها را وقت نمي‌کند بپوشد و برائش کوچک مي‌شوند. بنابراين لباس خريدن برائ نوزاد اصلا به صلاح نيست. مگر اين‌که بخواهيد وسايل تزئيني برائش بخريد.
يک تل بامزه برائ دخترها و کلاه يا شال برائ پسرها انتخاب خوبي است. هديه خلاقانه‌تر برائ نوزاد يک کتاب است. به طور مثال کتاب تقويت هوش نوزاد يا کتاب‌هاي ديگري که به درد مادراني مي‌خورد که نوزاد دارند، هديه خوبي برائ عيدي نوزادهاست. اما باز هم اگر دنبال هديه‌اي کاربردي مي‌گرديد که پدر و مادر را خوشحال کند و به درد نوزاد بخورد، مي‌توانيد پوشک بخريد. پوشک گران‌تر از چيزي شده که فکر مي‌کنيد و يک بسته پوشک چيزي است که هر نوزادي لازم دارد. يادتان باشد هر نوزاد از پوشک خاص با اندازه خاصي استفاده مي‌کند. پس لازم است قبل از خريد از مامان ني‌ني بپرسيد چه پوشکي برائش مي‌گيرد.
فينگيلي‌هاي نوپا
بچه‌هاي يک تا ? سال به سني رسيده‌اند که از اسباب‌بازي لذت ببرند. اما بسيار‌ها برائ آن‌ها هديه اسباب‌بازي مي‌آورند. شما مي‌توانيد از وسايل خلاقانه‌تري استفاده کنيد. يک ست حمام که کتاب حمام و عروسک حمام دارد گزينه مناسبي است و بچه‌ها را به حمام‌رفتن تشويق مي‌کند. استيکر‌هاي ديواري مي‌توانند اتاق بچه را زيبا‌تر کنند. البته قبلش بايد اتاق را ديده باشيد تا بتوانيد مناسب‌ترين رنگ و مدل را انتخاب کنيد.
روکش ملحفه هم از آن چيزهايي است که بچه هميشه نياز دارد. مي‌توانيد از طرح‌ها و رنگ‌هاي هماهنگ با اتاقش استفاده کنيد. کودک در اين سن از ايجاد صدا هم خوشش مي‌آيد. مي‌توانيد يک گيتار، ارگ يا هر آلت موسيقي کوچکي که پيدا کرديد و صداي بسياري ندارد، برائش بخريد. وسايل بازي کوچک هم هديه خوبي برائ بچه‌هاست. تاب‌هاي کوچک که به بارفيکس و چهارچوب در اتاق وصل مي‌شوند و اسب‌هايي که تاب مي‌خورند هم بچه‌ها را خوشحال مي‌کند.
قند عسل‌هاي بزرگتر
بچه‌هاي ? سال به بالا حتما به مهدکودک يا پيش دبستاني مي‌روند و همه آن‌ها از لوازم التحرير فانتزي خوش‌شان مي‌آيد. به طور مثال پاک‌کن‌هاي طرح‌دار، مدادهاي فانتزي، مداد رنگي و وسايل اين‌چنيني، هديه‌هاي مناسبي برائ آن‌هاست. وسايل ورزشي مثل عينک شنا، راکت بندمينتون، تور و توپ بسکتبال و … هم علاوه‌بر اين‌که بچه‌ها را خوشحال مي‌کند سبب تحرک و سلامت آن‌ها مي‌شود.
بچه‌ها مي‌توانند در روزهاي تعطيل نوروز، با اين وسايل در هر پارک نزديک منزل‌شان ورزش کنند. اگر کودک به سني رسيده که بتواند ساعت را بخواند مي‌توانيد يک ساعت مچي کوچک برائش بخريد. ساعت مچي به کودک حس بزرگي مي‌دهد. لباس‌هاي مبدل و عجيب، ماسک و نقاب‌هاي بامزه، عينک‌هاي خنده‌دار و وسايل نقاشي صورت هم مي‌توانند تا مدت‌ها بچه‌ها را سرگرم کنند. به علاوه چتر هم از آن هديه‌هايي است که بچه‌ها را خوشحال مي‌کند. به خصوص اگر امسال عيد باران بيايد!
منبع: دکتر سلام