اسباب بازی، وسایل سرگرمی و آرام کننده

پستانک: بعضي از کودکان، پستانک دوست دارند برخي نيز دوست ندارند. خريد اين وسيله ضروري نيست اما برخي از کودکان با خوردن پستانک آرام و ساکت مي شوند. سيسموني

گهواره: اين گهواره ها هنگام تکان خوردن کودک بالا و پايين و باعث آرام شدن او مي شود. اين گهواره ها به دليل داشتن کمربندهاي نگهدارند، بسيار امن و راحت هستند.
تشک مخصوص بازي: اين تشک ها بسيار نرم هستند و کودکان اسباب بازي هاي خود را روي آن پهن مي کنند. انواع مدرن آن ها، چراغ و موزيک نيز دارند.
اسباب بازي: کودکان زير يک سال به اسباب بازي هاي زيبا نياز ندارند. جغجغه، اسباب بازي هاي موزيکال و نرم براي آنها کافيست.
کتاب: کتاب هاي مقوايي بسيار ضخيم براي آموزش فرهنگ کتاب خواني به کودکان مناسب هستند.

خواب
تختخواب و تشک بچه: برخي از والدين براي خواباندن نوزاد خود از گهواره هاي روپوش دار استفاده مي کنند يا آنها را روي تخت خود مي خوابانند. اما بهتر است براي فرزند خود تخت جداگانه تهيه کنيد و در همان سال اول، او را عادت دهيد تا در جاي خود بخوابد.
روتختي و ملافه تخت: روتختي و ملافه هاي فانتزي متعددي در بازار وجود دارند اما شما به سه تا ? ملافه تخت و يک تشک ضدآب براي کودک خود نياز داريد. در حقيقت، ضربه گير، بالشت، لحاف و پتوهاي نرم که همراه با تخت کودک خريداري مي شوند نبايد در جاي خواب او قرار بگيرند.
پتوهاي پوشيدني (? تا ? عدد): اين پتوهاي پشمي يا پنبه اي همچون کيسه هستند که نوزاد داخل آن قرار مي گيرد. اين پتوها نرم و گرم هستند و کودک راحت تر مي خوابد. خريد اين پتوها به شرايط آب و هوايي محل زندگي شما و همچنين فصلي که نوزاد به دنيا آمده است، بستگي دارد.
قنداق (? عدد): بسياري از نوزادان دوست دارند قنداق شوند. توجه داشته باشيد، برخي از پتوهاي پوشيدني براي قنداق کردن نوزاد نيز استفاده مي شوند.

امنيت
شما بايد به محض اينکه کودک شروع به چهار دست پا رفتن، غلتيدن و خزيدن به اطراف کرد، همه وسايل خطرناک را از جلوي دست او جمع کنيد و برخي وسايل ايمني را خريداري کنيد. برخي از وسايل امنيتي مي توانند کودک شما را از بسياري از خطرهاي معمول دور نگه دارند.
در هاي محافظ: اگر خانه شما پله دارد بايد پايين و بالاي پلکان، در هاي محافظ نصب کنيد. از اين درها مي توانيد براي بستن راه ورود به اتاق هايي همچون دستشويي يا اتاق کار خود نيز استفاده کنيد.


ضامن در کمد و کابينت: سعي کنيد از ميان مدل هاي مختلفي که وجود دارند، نمونه اي را انتخاب کنيد که در برابر تلاش هاي مستمر کودکان مقاومت بالايي دارد.
مانيتور کودک: اين وسيله، فرستنده و گيرنده اي دارد که به والدين کمک مي کند تا فعاليت هاي کودک خود در اتاق ديگر را کنترل کند. فرستنده بايد به اندازه کافي به کودک نزديک باشد تا صداي او را ارسال کند.